Jedynie prawda jest ciekawa


Polityk oferuje 1,5 mln dolarów za zamordowanie aktorki. „Zrobiła z wielkiej królowej wywłokę”.

23.11.2017
1270aktorkapolityk
Polityk oferuje 1,5 mln dolarów za zamordowanie aktorki. „Zrobiła z wielkiej królowej wywłokę”.

Choć sytuacja z pozoru może się wydawać absurdalna, w gruncie rzeczy jest całkiem poważna. Suraj Pal Amu, kontrowersyjny polityk rządzącej w Indiach Indyjskiej Partii Ludowej (BJP) i lider jej skrajnie szowinistycznego skrzydła, oświadczył, że nie będzie tolerował obrażania przez twórców i aktorów Bollywood pamięci narodowych bohaterów i tradycji hinduistycznej. W mocnych słowach zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji wobec artystów i wyznaczył nagrodę za ich ukaranie

Jak informuje CNN, hinduskich szowinistów oburzyła ekranizacja sufickiego poematu „Padmavati” opowiadającego historię miłości hinduskiej królowej i muzułmańskiego sułtana. Według nich, władczyni została przedstawiona w sposób uwłaczający jej czci, a scena miłosna między kochankami pokazuje ją w wyjątkowo złym świetle.

Polityk chce, by aktorka odgrywająca rolę królowej, niezwykle popularna w Indiach Deepice Padukone, została ukarana. Jego zdaniem popełniła grzech ciężki, a za to kara może być tylko jedna – śmierć. Zaoferował nawet nagrodę za jej odciętą głowę. Groźby kieruje także pod adresem reżysera, producenta, a nawet właścicieli kin, którzy zdecydują się emitować film. – Powinno im się połamać nogi i spalić te przybytki promujące zepsucie – powiedział Suraj Pal Amu.

Co ciekawe, twórcy przekonują, że scena miłosna, pojawiająca się w poemacie nie została nagrana i nie będzie jej w filmie. Ten argument nie przekonuje jednak radykałów.  Sama Padukone, stara się nie okazywać zdenerwowania, ale wg informacji CNN, aktorce przyznano dodatkową ochronę. Przełożona została również zaplanowana na 1 grudnia premiera filmu.

Indyjski przypadek powinien wstrząsnąć także niektórymi polskimi artystami, którzy uważają, że żyjemy w „państwie faszystowskim”. Czy naprawdę uważacie, że nad Wisłą panuje taki zamordyzm? 

PF/ fot. Pixabay/ YouTube

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook