Jedynie prawda jest ciekawa


Polacy łączą się na Twitterze w Święto Niepodległości

11.11.2016

Polacy na całym świecie mogą włączyć się w piątek w obchody Święta Niepodległości, zamieszczając w mediach społecznościowych zdjęcie z polską flagą, miejscem związanym z Polską lub z polskimi barwami narodowymi, i oznaczając je hashtagiem #MyPolska.

Trzecią edycję internetowej kampanii #MyPolska, zapoczątkowanej przez ambasadę RP w Londynie i prowadzonej przez ministerstwo spraw zagranicznych, popiera prezydent RP Andrzej Duda. "Polska to my wszyscy, bez względu na poglądy czy miejsce zamieszkania" - mówi PAP pomysłodawca akcji, Konrad Jagodziński z ambasady RP w Londynie. "Dzięki tej akcji upowszechniamy przeżywanie Święta Niepodległości, przybliżamy je większej liczbie Polaków i opowiadamy o naszym kraju przyjaciołom za granicą. Miliony ludzi dzielą się swoim życiem w mediach społecznościowych, w wirtualnej rzeczywistości nie powinno więc zabraknąć tego wszystkiego, co leży u podstaw naszej tożsamości narodowej" - dodał.  

W ubiegłych latach wyrazy sympatii w ramach kampanii wysłali m.in. ówczesny brytyjski minister ds. europejskich David Lidington, zwierzchnik Kościoła katolickiego w Anglii i Walii kardynał Vincent Nichols, była pierwsza dama RP na uchodźstwie Karolina Kaczorowska, historyk Norman Davies i czołowa brytyjska dziennikarka telewizyjna polskiego pochodzenia, Mel Giedroyć. "Kampania #MyPolska jest wszędzie tam, gdzie są Polacy, a dzięki nim także przyjaciele naszego kraju. Publikując w mediach społecznościowych zdjęcie w Święto Niepodległości, stajemy się ambasadorami Polski wśród naszych zagranicznych znajomych" - powiedział Jagodziński.  

Dodał, że jest to "szczególnie istotne w Wielkiej Brytanii, gdzie musimy ciągle pracować nad wiedzą Brytyjczyków o Polsce i Polakach, a stanowimy tu przecież najliczniejszą mniejszość". 11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po 123 latach Polska odzyskała niepodległość. 

kk/PAP

[fot. Twitter/PLInstitute_Sofia ‏@PLISofia #MyPolska – świętujemy niepodległość w #Bułgaria!]

12312hiqhkjdhkahskj

sadasdasdasd221221www

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook