Jedynie prawda jest ciekawa


„Podrabiane” kreskówki niszczą psychikę naszych dzieci. W internecie jest ich mnóstwo!

22.11.2017
1270elsasex
„Podrabiane” kreskówki niszczą psychikę naszych dzieci. W internecie jest ich mnóstwo!

Pornografia, seks, sadyzm, przemoc i fetyszyzm – tym torpedowane są nasze dzieci w internecie. I wcale nie chodzi o niebezpieczne witryny internetowe czy nieznane portale, a największy i, zdawałoby się. najbardziej bezpieczny i popularny serwis publikujący treści wideo – YouTube.

Choć zapewne nie ma w tym złej woli twórców portalu, ktoś stara się wykorzystać możliwości, jakie daje to narzędzie, by kształtować psychikę naszych dzieci. Nie tak dawno YouTube, z myślą o bezpieczeństwie maluchów, stworzył nawet specjalną wersję witryny, gdzie, w założeniach, miały być publikowane treści pozbawione m.in. przemocy, seksu czy wulgaryzmów. Niestety, jak donosi brytyjski portal Thelondoneconomic.com, piratom udało się obejść zabezpieczenia serwisu i wrzucać tam treści podszywające się m.in. pod filmy z bajkami Disneya. Podróbki są tak sprytnie „zaszyte”, że włączają się w automatycznie generowanej playliście między normalnymi bajkami. Jest to o tyle niebezpieczne, że wielu rodziców często zostawia nawet małe dzieci przed komputerem i telewizorem będąc przekonanych, że automatycznie po kolei będą włączać się same „dobre” bajki.

Znani i lubiani bohaterowie są przedstawiani w sytuacjach, o których disneyowscy twórcy zapewne nigdy, by nie pomyśleli. Namiętne pocałunki, seks, sadyzm, erotyczne jęki, przemoc i agresja są w tych produkcjach na porządku dziennym. Na Zachodzie sprawa zyskała nawet miano afery Elsagate – od imienia bohaterki bajki „Kraina Lodu”. Disneyowska nastolatka cieszy się bowiem szczególną popularnością piratów. Przerabiane są także takie postacie jak Myszka Miki, Świnka Peppa czy nawet Spiderman. Liczba podrabianych filmików wciąż rośnie, a YouTube nie jest w stanie automatycznie ich selekcjonować i blokować. Każdą taką publikację trzeba indywidualnie zgłaszać do moderacji.  Szefowie serwisu zapowiadają walkę z nieodpowiednimi treściami.

- Już zaktualizowaliśmy zasady naszego serwisu tak, by treści nieodpowiednio wykorzystujące postacie z filmów familijnych nie kwalifikowały się do zarabiania - powiedział Juniper Downs, dyrektor YouTube ds. Zasad Bezpieczeństwa w rozmowie z brytyjskim portalem -  Przecież zespół YouTube także składa się z rodziców, troszczących się o swoje dzieci, i oni także są zaangażowani w ulepszanie naszych aplikacji i poprawianie ich, w trosce o najmłodszych – dodał.

Mimo wiary w dobre chęci zespołu YouTube apelujemy do rodziców, aby nie zostawiali swoich dzieci samych przed komputerami czy telefonami komórkowymi, bo okazuje się, że zamiast do świata bajek przenoszą się one do krainy koszmarów. A taka podróż na trwałe może wypaczyć ich psychikę i zbrukać niewinność.

 

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook