Jedynie prawda jest ciekawa


Pizza to warzywo - twierdzą Amerykanie

17.10.2014

Lobbyści działający na rzecz dużych koncernów spożywczych produkujących przetworzoną żywność, mają tak duży wpływ na Kongres Stanów Zjednoczonych, że ten uznał niektóre ich towary za zdrowe i niezbędne dla dzieci.

W amerykańskich stołówkach bez przeszkód może królować pizza i frytki, gdyż są uznawane jako… warzywa. Wszystko przez to, że jakiś czas temu Ministerstwo Rolnictwa musiało uznać przepisy przeforsowane przez Kongres Stanów Zjednoczonych - podaje portal obserwatorfinansowy.pl

Politycy ustalili wówczas, że pasty i koncentraty pomidorowe są tak samo wartościowe jak świeże pomidory (w szkolnym posiłku znajduje się 1/8 miseczki pasty z pomidorów) Podobnie było z frytkami - pochodnymi ziemniaków. Oznacza to, że wielkie koncerny spożywcze produkują… zdrową przetworzoną żywność i mogą robić na tym gigantyczną kasę.

Nas, mieszkańców UE, takie prawne wygibasy nie powinny zaskakiwać. Skoro można było uznać marchew za owoc, cynamon za truciznę, a ślimaka za rybę lądową to i pizza może być warzywem…

MG/biztok.pl/obserwatorfinansowy.pl

Fot. [freeimages.com]


Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook