Jedynie prawda jest ciekawa


Piłka nożna dla łamagi

08.11.2011

Zaczęło się od listu do prasy jednego z rodziców, którego syn, nieco otyły, siedzi z tego powodu zawsze na ławce rezerwowych. A chciałby tez wyjść na boisko. Trener uważa, że jego obecność mogłaby jedynie drużynie zaszkodzić i skazuje go na rolę kibica.

Ojciec chłopca protestuje, twierdząc, że szkolny klub piłkarski to nie reprezentacja Włoch i zagrać w nim powinien każdy, kto ma na to ochotę. Opinię tę podziela biskup Livorno Simone Giusti. Chce on stworzyć sieć drużyn przyparafialnych - dawniej powiedzielibyśmy po prostu podwórkowych - by kopać piłkę mogli także ci, z którymi fachowcy nie wiążą żadnych nadziei. Chłopcy z nadwagą, niezdarni, nie mający za grosz piłkarskiego talentu. Każdy ma prawo rozerwać się na boisku, twierdzi hierarcha. I zapowiada, że marzy mu się drużyna złożona z samych nieudaczników.

Prasa zgadza się, że już na tym pierwszym, szkolnym etapie ewentualnej piłkarskiej kariery małych Włochów panują niezdrowe obyczaje, jakby chodziło o grę w narodowej kadrze. Przy okazji przypomina się, że Antonio Cassano przez długi czas bezskutecznie starał się o przyjęcie do amatorskiego klubu. Nie udawało mu się, ponieważ uchodził za niedołęgę.

PAP
[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook