Jedynie prawda jest ciekawa


Pierwsze zakazy stadionowe po meczu Legii

15.09.2016

Kilkudziesięciu chuliganów Legii zostało zidentyfikowanych po awanturze na stadionie.

Póki co 70 osób zostało zidentyfikowanych, a 15 zostało ukaranych zakazami stadionowymi w związku z incydentami na jednej z trybun podczas środowego meczu Legii Warszawa z Borussią Dortmund (0:6) w pierwszej kolejce fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

„Na chwilę obecną udało nam się zidentyfikować około 70 uczestników incydentu na trybunie zachodniej. Zostały podjęte decyzje o 15 zakazach stadionowych, o maksymalnej długości do dwóch lat. Jestem pewny, że wkrótce więcej osób zostanie ukaranych klubowymi zakazami stadionowymi. Poza tym Bogusław Leśnodorski zadeklarował, że dopóki będzie pełnił funkcję prezesa klubu, te osoby więcej nie pojawią się na stadionie przy Łazienkowskiej 3” —powiedział doradca zarządu Seweryn Dmowski podczas czwartkowego spotkania z przedstawicielami mediów.

Dodatkowo swoje działania prowadzi Komenda Stołeczna Policji.

„Dokonano już pierwszych zatrzymań związanych z tymi incydentami. Policja kontynuuje swoje działania i na pewno będzie więcej zatrzymanych. Z kolei UEFA w czwartek po południu lub w piątek do południa poinformuje klub, jak zaklasyfikowała te zdarzenia” —dodał Dmowski.

Przekonywał, że w trakcie meczu kibice polskiej drużyny nie skandowali rasistowskich haseł.

„Absolutnie nie zgadzamy się, że można te przyśpiewki zakwalifikować jako dyskryminacyjne. Kibice nie śpiewali +Jude, jude BVB+. Było to również obrażające hasło +Nutte, nutte BVB+. Oczywiście to hasło również nie powinno mieć miejsca. Jeżeli jednak okaże się, że niektóre osoby wykrzykiwały rasistowskie hasła, to również spotkają je bezwzględne kary” —zadeklarował Dmowski.

Przed meczem na jednej z trybun odpalono race, które są zakazane.

„Impreza została zabezpieczona zgodnie ze wszystkimi wymogami naszego prawa i UEFA. Trwa wewnętrzne postępowanie prowadzone przez pracowników bezpieczeństwa oraz oddzielne przez policję. Na tym etapie nie mogę zdradzać szczegółów” —podkreślił Dmowski.

Do zajść na trybunie zachodniej doszło około 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Jak poinformowali przedstawiciele policji, grupa około 170 osób staranowała jedną z bram i była bliska przedostania się do sektora zajmowanego przez kibiców drużyny przyjezdnej. W momencie, kiedy doszło do starć z pracownikami ochrony, organizator meczu poprosił o pomoc policję, która pozostała na obiekcie do końca meczu.

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, Legia przegrała na własnym stadionie z Borussią Dortmund 0:6.

Oświadczenie władz Legii Warszawa w sprawie obraźliwych okrzyków w czasie meczu LM

ann/PAP

fot. [PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 2. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 3. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 4. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 5. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 6. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 7. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 8. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook