Jedynie prawda jest ciekawa


Pierwsze wspólne zdjęcia Jerzego i Charlotte

07.06.2015

Zgodnie z zapowiedzią, Pałac Kensington opublikował na Twitterze cztery zdjęcia księcia Jerzego z nowo narodzoną siostrą - księżniczką Charlotte. To ich pierwsze wspólne fotografie i pierwsze zdjęcia księżniczki Charlotte od 2 maja, kiedy się urodziła.

Przeurocza sesja podbija serca internautów. Jerzy, ubrany w biały komplet z niebieskimi elementami, siedzi na białej sofie, trzymając małą księżniczkę, ubraną w całości na biało. Na jednej z fotografii całuje ją w główkę.

Zdjęcia wykonała osobiście ich mama - księżniczka Kate. Sesja została wykonana w rodzinnej wiejskiej rezydencji Anmer Hall w hrabstwie Norfolk. Podobne nieoficjalne fotografie upubliczniono w sierpniu 2013 roku, gdy książę Jerzy był w wieku swojej siostry. Zrobił je ojciec Kate, Michael Middleton. Wywołało to kontrowersje.

Księżniczka Charlotte urodziła się 2 maja. Chrzest córki pary królewskiej ma odbyć się 5 lipca  w kościele świętej Marii Magdaleny, który znajduje się w pobliżu rodzinnej posiadłości. Księżniczka Charlotte zostanie ochrzczona przez arcybiskupa Canterbury.

Data uroczystości ma prawdopodobnie związek z planami królowej Elżbiety, która wybiera się na letni odpoczynek do rezydencji Balmoral w Szkocji. Brat księżniczki Charlotte - książę Jerzy - został ochrzczony w Pałacu świętego Jakuba w październiku 2013 roku. Książę Jerzy 22 lipca skończy 2 lata.

Ryb, PAP, onet.pl

Fot. [PAP/epa]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CSJUBILEUSZ25fotoMINI

Czas Stefczyka V/2018

PDF (10,76 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook