Jedynie prawda jest ciekawa


Piąteczek posła PO

21.05.2016

Poseł Platformy Obywatelskiej Zbigniew Ajchler robi furorę jako nowy "poseł Piąteczek". Miano to przejął od Janusza Sanockiego (niezrzeszony, wcześniej Kukiz'15), który wnioskował, by w piątki Sejm kończył obrady najpóźniej w południe.

Ajchler na własnym przykładzie pokazał, że w piątek można być w Sejmie bardzo zmęczonym. Na takiego w każdym razie wyglądał poseł PO, gdy wystąpił podczas obrad z dziwnym wnioskiem formalnym. Wyglądało na to, że Ajchler sam nie wiedział o co mu chodzi.

Chodziło o komisję rolnictwa i kształt jednej z ustaw, ale cała reszta jest tajemnicą posła.  

- Panie marszałku, muszę się panu poskarżyć i pożalić, bo wystarczy, że zostawiłem komisję rolnictwa na jedno posiedzenie i zaraz państwo nabroili. Ale co tam nabroili? Bo to jest istotne - mówił Ajchler.

- Narobili takiego bałaganu, że proszę państwa, to tak jakby pan, panie marszałku, uczestniczył w kolizji drogowej i sam sobie wycenił swoją stratę, co nie znaczy, że… wierzę w to, że jest pan uczciwym facetem, natomiast tutaj jest błąd… Totalny błąd i ja byłem tym posłem, który uważał, że ta ustawa idzie w dobrym kierunku, ale dzisiaj uważam, że ta ustawa idzie w złym kierunku, boście państwo powiedzieli… - nieskładnie próbował wyjaśniać Ajchler.

- Pani premier, pani słowa, z całym szacunkiem jako do urzędu premiera, z całym szacunkiem są puste, bo wszystkie poprawki, które złożyła opozycja zostały rozproszone … - ciągnął.

- Zostawiłem ich tylko na jedną komisję rolnictwa… - powtarzał.

Za komentarz niech wystarczy mina obecnej na sali premier Beaty Szydło.

ZOBACZ FILM:

 Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

mall/jkub

[fot. profil Z. Ajchlera na Facebooku]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook