Jedynie prawda jest ciekawa


Petru o obrączce: "Można nosić, albo nie nosić"

14.01.2017

W ubiegłym tygodniu „Super Express” dostrzegł, że obrączka ślubna niespodziewanie zniknęła z palca lidera Nowoczesnej. Pytany przez Polsat News, dlaczego jej nosi, odpowiedział nietypowo: "Można nosić, albo nie nosić, są różne metody działania".

"Ostatni raz obrączka na dłoni Ryszarda Petru była widziana 13 października 2016 roku. Od tego czasu próżno już jej wypatrywać" - czytaliśmy w "Super Expressie". 

Gazeta przypominała, że Petru kilkukrotnie podczas kampanii wyborczej pojawiał się publicznie ze swoją żoną Małgorzatą, z którą ma dwie córki. Niedługo po wyborach dokonał z nią rozdzielności majątkowej. O kryzysie w małżeństwie lidera Nowoczesnej rozpisywał się także „Fakt”. „Petru już nie śpi u żony” - informował tabloid w tytule artykułu. 

Tabloidy przyjrzały się również sytuacji posłanki Joanny Schmidt. Jak ustalił „SE” ta rozwiodła się z mężem 8 września. Jest matką dwóch dziewczynek i chłopca. 

Wówczas "Super Expressowi" nie udało otrzymać się komentarza od polityka w sprawie. Jednak Ryszard Petru nie uniknął tematu. Podczas wywiadu w Polsat News został zapytany o brak obrączki, którą nosił np. podczas kampanii wyborczej. 

"Zauważono, że nie nosi pan obrączki" – zagaiła dziennikarka. 

"Ale to można nosić, albo nie nosić, są różne metody działania" – odpowiedział wymijająco Petru. 

Dopytywany o możliwą zmianę stanu cywilnego powrócił do utartej strategii nieudzielania komentarza w sprawach prywatnych. "Nie będę się wypowiadał o sprawach prywatnych tak długo, jak będę w polityce" – zaznaczył. Po chwili jednak dodał: "Jak nie będę w polityce to tym bardziej".


ak/"SE"/Polsat News/wPolityce.pl

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook