Jedynie prawda jest ciekawa


Paraolimpijczycy potrzebują sponsorów

25.08.2016

"W igrzyskach nie ma pewniaków. Liczę jednak na medal' - powiedział PAP sprinter Michał Derus z Tarnowa, który będzie reprezentował Polskę na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro. Zwrócił też uwagę, że niepełnosprawni sportowcy potrzebują wsparcia sponsorów.

"Najcięższe zajęcia mam już za sobą. Teraz pozostaje szlifowanie formy. Tuż przed igrzyskami nie można dobijać się mocnymi treningami, trzeba łapać świeżość, luz" - zaznaczył.

Ostatnie dwa tygodnie spędził na zgrupowaniu w Bydgoszczy. "Dla każdego sportowca udział w igrzyskach jest spełnieniem marzeń. Ja tu nie jestem żadnym wyjątkiem. Wyjazd do Brazylii to dla mnie ukoronowanie 11 lat ciężkich treningów" - podkreślił.

Derus ma nadzieję, że stanie na podium. "W rankingu jestem liderem wraz z Brazylijczykiem Petrucio Ferreirą" - dodał.

Jego zdaniem, aby niepełnosprawni sportowcy mogli trenować i osiągać sukcesy, potrzebne jest wsparcie sponsorów. "Jedyną firmą, która mnie wspiera, jest Hafele" - poinformował.

Polski oddział tej międzynarodowej firmy organizuje dla Derusa akcję "Bieg Po Moc". Uczestnicy - meblarze i architekci - biorą udział w konkursach i zawodach. Każdy przebiegnięty przez nich kilometr to 1 zł wsparcia dla sportowca. Do akcji przystąpiło blisko sto osób - wśród nich są nie tylko Polacy, ale też Włosi, Niemcy, a także obywatel Chin. Dotychczas pokonali ponad 3,5 tys. km.

Derus na arenie międzynarodowej zadebiutował w 2013 roku, gdy w lekkoatletycznych mistrzostwach świata niepełnosprawnych w Lyonie zdobył złoty medal. Później przyszły kolejne sukcesy.

25-letni zawodnik należy do dwóch klubów - Tarnowskiego Zrzeszenia Osób Niepełnosprawnych Start i AZS PWSZ Tarnów. W ubiegłym roku ukończył informatykę.

Igrzyska paraolimpijskie potrwają w Brazylii od 7 do 18 września. Polskę reprezentować będzie 97 sportowców.

wkt/PAP

[fot. sportowytarnow.pl]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook