Jedynie prawda jest ciekawa


Papież Franciszek będzie miał swój stadion

11.09.2014

Nowy stadion San Lorenzo będzie nosił imię papieża Franciszka Argentyński klub sportowy San Lorenzo de Almagro z Buenos Aires postanowił zbudować nowy stadion i nazwać go imieniem swego najbardziej znanego kibica - papieża Franciszka. Decyzję tę władze klubu podjęły 10 września i poinformowały o niej na Twitterze.

Stadion powstanie w dzielnicy Boedo. Dotychczas zawodnicy grali na stadionie znajdującym się w dzielnicy Bajo Flores, noszącym imię jednego z pierwszych prezesów klubu Pedro Bidegaina, jednak popularnie zwanym jest Nuevo Gasómetro (Nowy Gazomierz).

Od czasu gdy kard. Jorge Mario Bergoglio został papieżem, jego klub zdobył mistrzostwo kraju i wygrał południowoamerykański Puchar Wyzwolicieli (Copa Libertadores). Władze klubu jeździły ze zdobytymi trofeami do Watykanu.

Pierwszoligowy klub San Lorenzo del Almagro z przedmieść Buenos Aires istnieje od 1908 r. Jorge Mario Bergoglio jest jego kibicem od dziecka. Jego legitymacja członkowska ma numer 88 235, a on sam do dziś systematycznie płaci należne składki.

KAI, lz

[fot: PAP/EPA]


Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook