Jedynie prawda jest ciekawa


Olszewski nowym prezesem PZLA

19.11.2016

Henryk Olszewski został wybrany w sobotę na prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Głosami 59 delegatów pokonał dotychczasowego szefa federacji Jerzego Skuchę, za którym opowiedziało się 30 osób.

Skucha i Olszewski byli jedynymi kandydatami na to stanowisko. W głosowaniu podczas obrad w Warszawie udział wzięło 90 delegatów z 16 okręgów. Oddano 89 ważnych głosów. 

Urodzony w Warszawie 64-letni Olszewski, związany z lekkoatletyką od 1965 roku, kandydował również cztery lata temu, ale wówczas przegrał ze Skuchą. Szerszej publiczności znany jest przede wszystkim jako trener dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą Tomasza Majewskiego, który w tym roku zakończył karierę. 

"Serdecznie dziękuję za wybór mojej osoby. Dziękuję tym, którzy na mnie głosowali. Prezesem chcę być tylko jedną kadencję. To domena dla ludzi młodych, tylko dlatego startowałem, że nikt taki się nie zgłosił" - podkreślił tuż po ogłoszeniu wyników. **Zwrócił się także do Skuchy: "Dziękuję ci Jurku za te dwie kadencje". 

68-letni Skucha, doktor nauk matematycznych, urodzony w Proszowicach koło Krakowa, po raz pierwszy został wybrany na prezesa na zjeździe w Spale 10 stycznia 2009 roku, a w 2012 roku delegaci ponownie mu zaufali. Przez osiem lat (1997-2004) był kierownikiem szkolenia PZLA. W dalszej części obrad zjazdu delegaci wybiorą skład zarządu. 


ak/PAP

[fot. PAP/Bartłomiej Zborowski]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook