Jedynie prawda jest ciekawa


Olbrychski: W nocy się nudzą, to niech sobie pośpiewają

30.12.2016

Odniósł się także do artystycznych wystąpień Joanny Muchy. - W nocy się nudzą, to niech sobie pośpiewają - stwierdził aktor.

- Głosowałem na określonych ludzi, określone poglądy, partie i cieszę się, że oni w moim imieniu protestują przeciwko łamaniu prawa, przeciwko łamaniu demokracji, jakie w Polsce się dzieje. (…) Ten bardzo spokojny protest są nam winni. Jestem bardzo dumny, że ci, na których głosowałem, tak się zachowują - mówił bez zażenowania w „Kropce nad i” o zajmowaniu przez opozycję Sejmu Daniel Olbrychski.

Aktor, który w wyborach prezydenckich otwarcie wspierał Bronisława Komorowskiego, nie ma żadnych zastrzeżeń do działań opozycji. Pytany o szperanie w rzeczach posłów odparł: Nie widziałem, żeby zaglądali do notatek. Widziałem, że znaleźli jakieś książki.

Odniósł się także do artystycznych wystąpień Joanny Muchy. - W nocy się nudzą, to niech sobie pośpiewają - stwierdził aktor.

Nie odpuścił sobie także krytyki Jarosława Kaczyńskiego. „Zatroskany” stwierdził, że się martwi o prezesa PiS. - Jemu się wydaje, że od niego wszystko zależy i on się tym mniemaniem upaja. Może mu się to w końcu znudzi. Ja się o niego trochę martwię. Bo im wyżej zajdzie, a jest on już bardzo wysoko… Na górze jest bardzo zimno i samotnie. Z góry się bardzo boleśnie opada - mówił. - Trzeba będzie go chyba kiedyś wziąć z obronę, bo będzie mu kiedyś bardzo smutno i przykro - dodał.

Ale zaraz cała troska aktora zniknęła i postanowił zaatakować nie tylko prezesa, ale całe PiS. Nie mogę mówić o PiS-ie bo ta partia nie istnieje. Istnieje tylko prezes, reszta to takie żołnierzyki, potakiwacze, robią wszystko, co ten pojedynczy polityk im narzuca. Póki się on nie zmęczy, będzie to wszystko trwało - stwierdził.

W jego ocenie od ponad roku „każdy dzień spycha nasz kraj w dół”. Wyraził nadzieję, że w końcu nadejdzie przesilenie.

Na wstępie rozmowy tłumaczył się, dlaczego zerwał próby z Anną Chodakowską. Przekonywał, że nie doszło do tego z powodu różnic poglądów, po czym sam sobie zaprzeczył.

To nie dlatego, że różnimy się w naszych ocenach, tego co się w kraju dzieje. Spektaklu nie będzie i bardzo żałuje, bo Ania jest fantastyczną aktorką i znalazła fantastyczny tekst, fantastycznego reżysera. Ale w pewnym momencie podczas próby… to jest cudowny okres, gdzie się spotykają ludzie o różnych wrażliwościach i dzielimy się tym, co się przeżyliśmy wczoraj. Nie można mówić też i o polityce, ponieważ każdego dnia dzieje się coraz gwałtowniej w naszym kraju. Jeśli nie można zająć stanowiska lub budzi to gwałtowne reakcje to przestaje być przyjemność próbowani - powiedział.

Przyznał, że doszło do sporu między nim a aktorką. - Uważałem, że w takiej atmosferze ciężko będzie pracować – stwierdził. O co poszło? Okazało się, że Olbrychski nie był w stanie zaakceptować poglądów Anny Chodakowskiej na temat katastrofy smoleńskiej. - Skoro się dowiedziałem, że Ania wierzy w to, że na płycie pod Smoleńskiem żołnierze rosyjscy dobijali jeszcze żywych ludzi i zobaczyłem, że mówi to poważnie, to uznałem, że przekracza to moje możliwości profesjonalisty - przyznał.

[fot. youtube.com]

Tvn24/lap/wPolityce.pl

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook