Jedynie prawda jest ciekawa


Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Żukowie 2017

29.11.2017
turniej-taneczny
Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego w Żukowie 2017

Ubiegły weekend w Żukowie był roztańczony - w hali widowiskowo - sportowej przy ul. Armii Krajowej blisko 400 par wystąpiło w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Żukowa.

25-26 listopada odbył się dwudniowy turniej, na który złożyły się dwa wydarzenia najwyższej rangi - sobotnie Mistrzostwa Polski FTS w klasach A i B oraz niedzielne Grand Prix Ekstraklasa FTS. Turniej poprowadziła uczestniczka „Tańca z Gwiazdami”: Kamila Drezno, a niedzielną galę, w której uczestniczyły władze Powiatu i Gminy, mistrzyni świata w tańcach latynoamerykańskich, Agnieszka Kaczorowska.

W Mistrzostwach Polski FTS Grand Prix Polski Ekstraklas FTS i VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Żukowa uczestniczyło ponad 300 par czyli 600 tancerzy z ponad 40 klubów tanecznych z całej Polski.

Gośćmi specjalnymi byli Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke - mistrzowie w stylu standardowym oraz zwycięzcy programu TVN „Taniec z Gwiazdami”. Para wystąpiła niedawno na Mistrzostwach Świata Show Dance w Chinach z pokazem inspirowanym Powstaniem Warszawskim. Tym pokazem zdobyli w tym roku 4 miejsce na świecie.

Poziom turnieju był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Wśród zwycięzców są Marta Bekier i Oliwier Janicki ze Studia Tańca Mambo, którzy zajęli trzecie miejsce w finale wśród par nastoletnich.

Listę wszystkich zwycięzców znaleźć można tutaj.

 

Nagrody dla tancerzy ufundowała Fundacja im. Franciszka Stefczyka.

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook