Jedynie prawda jest ciekawa


Odwołano rocznicowy koncert na Narodowym

07.05.2014

Z okazji 25. rocznicy wolnych wyborów na Stadionie Narodowym nie zagrają ani Rolling Stonesi, ani żaden inny zespół. Wszystko dlatego, że z powodów finansowych odwołano zaplanowany wcześniej koncert.

Rocznicowe obchody miały być huczne, a wstęp na koncert legendarnej grupy miał być darmowy i ogólnodostępny. Gdy okazało się, że legendarna grupa w Polsce nie wystąpi, informowano, że w czasie koncertu wystąpią rodzimi wykonawcy, wśród których miał się znaleźć obchodzący swoją 25. rocznicę powstania zespół De Mono. Imprezę miał poprowadzić Jerzy Owsiak.

Tymczasem jak donosi portal wawalove.pl, koncert nie odbędzie się w ogóle. Co ciekawe, zaledwie kilka dni temu spółka PL.2012+, operator Stadionu Narodowego w Warszawie, rozesłała do mediów zaproszenia na konferencję prasową, której tematem miał być rocznicowy koncert. Zaplanowaną na poniedziałek konferencję odwołano na kilkanaście godzin przed jej rozpoczęciem. Zadecydowały o tym względy finansowe. "Spółka kieruje się zasadą, by nie organizować już u siebie imprez za publiczne pieniądze (po feralnym koncercie Madonny). Środki od sponsorów okazały się zaś niewystarczające" - informuje wawalove.pl.


br/wawalove.pl

[Fot. Bartosz Morąg/CC/Creative Commons]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook