Jedynie prawda jest ciekawa


Nowojorczycy nie chcą dorożek

07.11.2011

Burmistrz Michael Bloomberg twierdzi, że zgoda na takie żądania oznaczałaby zapewne śmierć wielu koni

Apele o wyeliminowanie z krajobrazu miasta popularnych dorożek pojawiły się znów z większym nasileniem w następstwie incydentów, do których doszło w Nowym Jorku w ciągu niecałych dwóch tygodni. W piątek na Manhattanie przewrócił się koń ciągnący dorożkę. Niespełna dwa tygodnie wcześniej, w niedzielę,
podczas pracy koń padł martwy koło Central Parku.

Bloomberg należy do obrońców dorożek. Jego zdaniem jest to "coś, co stanowi część dziedzictwa Nowego Jorku i co kochają turyści". Większość koni "prawdopodobnie nie żyłaby, gdyby nie miała pracy" - przekonuje. Zarazem ocenia, że nie ma dowodów na nadużycia popełniane przez dorożkarzy. Zapewnia też, że władzom miasta zależy, by zwierzęta były traktowane "dobrze i humanitarnie".

Według dyrektorki organizacji Friends of Animals (Przyjaciele zwierząt) Edity Birnkrant, obecność konnych dorożek w takich ruchliwych metropoliach, jak Nowy Jork, stanowi jednak nadużycie. - Burmistrz musi zdjąć klapki z oczu - oświadczyła Birnkrant.

Jej organizacja uważa, że władze miejskie w ogóle nie powinny zgadzać się na przebywanie koni w zurbanizowanym środowisku. - Burmistrz musi się obudzić, konie tam umierają - podkreśliła
Birnkrant.

Organizacja wezwała władze Nowego Jorku do gruntownej analizy warunków, w jakich pracują dorożki. Według niej władze powinny wprowadzić wymóg poddawania wszystkich koni badaniom weterynaryjnym zgodnie z wytycznymi Amerykańskiego Stowarzyszenia ds. Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt.

Los zwierząt niepokoi także innych aktywistów. Z protestem wystąpiła Carly Knudson, przedstawicielka organizacji New Yorkers for Clean and Livable Safe Streets (Nowojorczycy za czystymi i nadającymi się do życia, bezpiecznymi ulicami). - Jest to kolejny przykład potwierdzający, że konie nie należą do ulic Nowego Jorku - argumentowała.

PAP
fot.sxc.hu

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne tak.

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook