Jedynie prawda jest ciekawa


Nowa ramówka Telewizji Republika

09.10.2017
republika
Nowa ramówka Telewizji Republika

"TweetUp Republika", "Gry tajnych służb", "Oddaję państwu głos" oraz "Nie o to pytałem" - to nowości w jesiennej ramówce Telewizji Republika. Stacja zapowiedziała również poszerzenie pasma wieczornego. Nowa ramówka startuje w poniedziałek.

"Dzisiaj Republika to nie jeden program, jeden kanał, ale bardzo wiele możliwości transmisji. Republika jest taka, jaka była jeżeli chodzi o kręgosłup, wzór ideowy, o to czym chcieliśmy być, choć rzeczywistość się zmieniła - mam nadzieję, że na lepsze. Dzisiaj chcemy się pokazać jako nowoczesna, pełna pomysłów, młoda, ambitna stacja, która chce zająć większy obszar na rynku" - powiedział w poniedziałek redaktor Tomasz Sakiewicz podczas konferencji prasowej.

Jedną z jesiennych nowości w ramówce stacji będzie program "TweetUP Republika". "To pierwszy w Polsce program, w którym internauci za pomocą hasztagu #TweetUpRepublika będą zadawali pytania gościom zgromadzonym w studiu - politykom, artystom, a także bohaterom życia publicznego" - wyjaśniła z-ca redaktora naczelnego Magda Piejko. Premiera odbędzie się 16 października. Program poprowadzą: Emilia Pobłocka, Łukasz Jankowski (Radio Wnet).

Kolejna nowość to "Gry tajnych służb", czyli cykl reportaży redaktor Doroty Kani. Będzie to seria filmów dokumentalnych dotyczących zagadkowych śmierci związanych z największymi aferami w Polsce po 1989 roku. Jak zaznaczyła Piejko, program dotyczyć będzie "spraw, które interesują najbardziej, także naszych konserwatywnych widzów".

"Nie o to pytałem" to nowy program skierowany do młodych widzów, którzy słuchają hip-hopu. "Dajemy im głos, otwieramy się na nowego odbiorcę. Gościem pierwszego odcinka będzie Popek, który cieszy się ogromną popularnością, szczególnie wśród gimnazjalistów" - mówiła Piejko. Program poprowadzi Bartosz Boruciak.

Kolejną nowością będzie program Karola Plewy pt. "Oddaje państwu głos", skierowany do starszych odbiorców, przyzwyczajonych do tradycyjnej formy zadawania pytań. Każdy z widzów będzie mógł zadzwonić i podzielić się swoim zdaniem na temat bieżących wydarzeń.

W połowie listopada zostaną wprowadzone kolejne nowości. Wśród nich: program Piotra Goćka "Analfabet III RP", w którym prowadzący "z przymrużeniem oka" komentować będzie rzeczywistość sięgając do historii III RP. W programie weźmie udział także zaproszony gość.

"Republika Sztuki" autorstwa Marcina Bąka to cykl rozmów z prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków, doktorem Januszem Janowskim o historii sztuki, podczas których będą "obalane utarte mity związane z lewicową teorią sztuki współczesnej, między innymi o tym, że obiegowym powiedzeniem, że sztuka to kwestia gustu".

Program realizowany we współpracy z największymi muzeami w Warszawie to "Studia" - ukazujący "prawdziwą twarz kościoła". Dominika Dembińska i Stefan Czerniecki porozmawiają z gwiazdami kojarzonymi z wartościami chrześcijańskimi.

W ramówce pozostanie powstający przy współudziale widzów telefonujących do studia program "Major Krysztopa". Jego prowadzący Waldemar Fydrych i rysownik Cezary Krysztopa będą komentować najważniejsze wydarzeń polityczno-społeczne (środy 21:40).

Programy, które również będą kontynuowane, to m.in. "Geopolityczny tygiel" prowadzony przez Jerzego Targalskiego, który odpowiada na interesujące telewidzów i internautów pytania dotyczące polityki zagranicznej (piątek 20:40); "Pod przykryciem", w którym Marcin Bąk rozmawia z posłanką PiS Joanną Lichocką na temat bieżącej sytuacji politycznej (piątek 20:00); "Fakty 10/04/2010", który dotyczyć będzie prac naukowców z komisji powołanej do ponownego wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej (wtorek 20:20).

W paśmie wieczornym stacji znajdzie się program pt. "Z Wiejskiej na gorąco" (18:30). "Nasze reporterki sejmowe Aleksandra Zarzycka i Magdalena Bałkowiec będą prowadziły krótkie, redagowane rozmowy z politycznymi bohaterami dnia" - mówił z-ca redaktora naczelnego Ryszard Gromadzki.

O godzinie 18:45 będzie się rozpoczynał główny serwis informacyjny "Dzisiaj". W jego trakcie odbędzie się rozmowa z zaproszonym gościem. Po nim odbędzie się serwis informacji ze świata "Republika zza granicy" (19:30). W paśmie wieczornym przewidziano także takie programy jak: "Gość wieczoru" (20:00), "Pytanie do..." (20:30), "Publicyści w wieczorze Telewizji Republika" (20:40) oraz "W punkt" (21:00).

W jesiennej ramówce Telewizji Republika program "Polska na dzień dobry" pojawi się w nowej odsłonie. "Będzie więcej gości, a program będziemy kończyć kalendarzem historycznym" - zapowiedziała Dorota Kania.

W każdy piątek Rafał Ziemkiewicz będzie komentował wydarzenia mijającego tygodnia w programie "Tydzień wg. Ziemkiewicza", natomiast autorski program Ewy Stankiewicz pt. "Otwartym tekstem" będzie emitowany w nowej porze - w każdy czwartek o godz. 21.30.

Członek rady nadzorczej TV Republika Radosław Dobrzyński podkreślił, że wprowadzenie nowej jesiennej ramówki ma na celu "powiększenie zasięgu dziennego". "Dzisiaj, zależnie od dnia tygodnia wskaźnik ten waha się pomiędzy 250-500 tys. widzów. Chcielibyśmy w ciągu 12 miesięcy, aby ten zasięg wzrósł od 800 tys do miliona widzów dziennie" - dodał Dobrzyński.

 

(PAP) autor: Marek Sławiński edytor: Agata Zbieg

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne tak.

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook