Jedynie prawda jest ciekawa


Nikt nie chce auta pani kanclerz

16.04.2012

Prawie 130 tysięcy euro zaoferowano na aukcji internetowej za 22-letni samochód, który ponoć należał kiedyś do kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Jednak serwis aukcyjny eBay unieważnił w poniedziałek licytację, bo oferty zakupu okazały się żartami.

- Wycofaliśmy samochód z aukcji, bo zorientowaliśmy się, że wszyscy składali oferty dla żartu - oświadczyła w poniedziałek rzeczniczka eBaya Leonie Bechtoldt, cytowana przez agencję dpa. - Dziś rozmawialiśmy telefonicznie z licytantami i stwierdziliśmy, że żaden z nich nie był poważnie zainteresowany zakupem - dodała.

Licytacja trwała 10 dni i unieważniono ją kwadrans przed planowanym zakończeniem.

Najwyższa oferta za 22-letniego białego volkswagena golfa z przebiegiem 190 tys. km sięgała 128 tysięcy euro. W latach 1990-1995 samochód miał należeć do obecnej kanclerz Niemiec Angeli Merkel, co figuruje w dokumentach pojazdu opublikowanych przez sprzedawcę w internecie.

Prawdopodobnie w najbliższy weekend samochód zostanie ponownie wystawiony na aukcję w internecie, ale uczestnicy licytacji będą zobowiązani wcześniej do przedstawienia kopii swego dowoduosobistego.

Agencja dpa przypomniała, że w przeszłości na aukcjach eBay licytowano już samochody, które niegdyś należały do znanych postaci. W 2005 r. volkswagen golf, którym kiedyś jeździł obecny papież Benedykt XVI, został sprzedany za prawie 190 tysięcy euro.

PAP
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook