Jedynie prawda jest ciekawa


Nie zgadniecie gdzie prowadzili dziuplę rowerową...

23.09.2014

Krakowska policja zlikwidowała "dziuplę" rowerową działającą pod szyldem legalnego sklepu. Firma oferowała sprzedaż używanych rowerów oraz usługi serwisowe. Funkcjonariusze odzyskali 68 rowerów oraz części wartości ok. 100 tys. zł.

Jak powiedział rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn; pierwszy prowadził serwis rowerowy i sklep, drugi to jego pracownik, który trudnił się kradzieżami rowerów. Pojazdy były rozbierane na części lub sprzedawane w sklepie jako rowery "z zagranicy". Policja odzyskała 68 rowerów różnych marek oraz wiele części rowerowych o łącznej wartości 100 tys. zł.

Właścicielowi sklepu przedstawiono osiem zarzutów, na wniosek policjantów prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majątkowe w kwocie 5 tys. zł. Drugiemu z mężczyzn na razie udowodniono kradzież 10 rowerów różnych marek.

Jak dotąd policjanci odszukali właścicieli 18 odzyskanych rowerów, pracują nad identyfikacją kolejnych. Policja prosi o kontakt osoby, którym w ostatnim czasie skradziono rower.

Ciarka zaapelował, aby nie zostawiać niezabezpieczonego roweru w miejscach publicznych, ale też na klatkach schodowych, w piwnicach, w garażach i pomieszczeniach gospodarczych.

Poleca też stosowanie dobrej jakości zapięć. "Lepsze zabezpieczenia zajmują zawodowym złodziejom nawet kilka minut - tak długi czas zazwyczaj decyduje o tym, że złodziej rezygnuje z łupu" - zaznaczył Ciarka. Nieskuteczne są cienkie linki czy sprężynki z zapięciami szyfrowymi - łatwo je przeciąć. Jeżeli siodełko jest mocowane za pomocą szybkozłączki, zdejmijmy je - rower bez siodełka jest mniej atrakcyjny i trudniej na nim uciec – dodał.

PAP, lz

[fot: sxc.hu]


Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook