Jedynie prawda jest ciekawa


Na Święta - zdrowia i radości oraz szczęśliwego Nowego Roku!

20.12.2017
Mikolaj
Na Święta - zdrowia i radości oraz szczęśliwego Nowego Roku!

9 grudnia 2017 w Stajni „Lubiczówka” w Koleczkowie odbyła się doroczna wigilia Dzieci, Młodzieży, Rodzin, Terapeutów, Przyjaciół Stowarzyszenia „Dlaczego NIE”.

"Święta Bożego Narodzenia to w każdym domu szczególny czas. Również dla naszych Podopiecznych to najpiękniejszy i najbardziej wyczekiwany dzień w roku. Cały rok ciężkiej pracy, codziennej żmudnej rehabilitacji, często operacji, zabiegów …wszystko w tym dniu ma swój piękny przystanek" - mówiła Elżbieta Biernacka, Prezes Stowarzyszenia "Dlaczego NIE".


"Nie ustajemy w wysiłkach, by sprawić, aby ten Dzień był wyjątkowy. W tym roku zapragnęliśmy, aby nasze Dzieci mogły odtworzyć Boże Narodzenie w stajence razem ze zwierzętami, siankiem… 

Dzięki wsparciu Cudownych Aniołów to się udało. Z całego serca dziękujemy Fundacji im. Franciszka Stefczyka, że pomogła nam rozjaśnić blask twarzy naszych podopiecznych. W naszym spotkaniu uczestniczyło ponad 130 osób. Bez pomocy i wsparcia Państwa Fundacji nie mielibyśmy szansy zobaczyć tych wzruszeń i radości. 

Najpierw w stajence nasi podopieczni odtworzyli sceny ze stajni Betlejemskiej. Jasełka w wykonaniu 40 aktorów, 10 muzyków zrobiły na Wszystkich ogromne wrażenie. Po życzeniach, błogosławieństwie i podzieleniu się opłatkiem udaliśmy się do Karczmy Lubiczówka gdzie na Wszystkich czekał przepyszny poczęstunek. Po uczcie kulinarnej przyszedł czas na pojawienie się najbardziej wyczekiwanego Gościa. Nasz Święty Mikołaj jak co roku miał nie lada zadanie aby sprostać marzeniom Dzieci. Buzie pełne uśmiechów i zeszklone oczy rodziców i opiekunów to najpiękniejszy dowód na to, że wszystko się udało!!!!" 


Za pomalowanie na twarzach naszych Dzieci Uśmiechów z Całego Serca Dziękujemy!

Życząc Fundacji im. Fr. Stefczyka oraz Państwa rodzinom Błogosławionych Świąt


 Życzyła Elżbieta Biernacka – Prezes Stowarzyszenia Dlaczego NIE

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook