Jedynie prawda jest ciekawa


Najsłynniejszy tenor liryczny na świecie poruszył serca gdańskiej publiczności

18.12.2017
koncerto
Najsłynniejszy tenor liryczny na świecie poruszył serca gdańskiej publiczności

„TAKI TENOR RODZI SIĘ TYLKO RAZ! NAJWIĘKSZE OPEROWE WYDARZENIE SEZONU W POLSCE!” - tak o listopadowym koncercie w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku mówili krytycy muzyczni.

29 listopada br. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbył się koncert Juan Diego Floréza. Do tej pory muzyk występował w Polsce tylko jeden raz w 2003 r., kiedy był na początku swojej wielkiej międzynarodowej sławy. Już wtedy przewidywano, że w miarę rozkwitu jego kariery niezwykle trudno będzie sprowadzić go ponownie do Polski.

Jednak dzięki wsparciu Fundacji im. Franciszka Stefczyka, stało się to możliwe. Gdańsk znalazł się na światowej trasie tenora, który odwiedził także mn.in. Nowy Jork, Barcelonę, Madryt, Paryż, Londyn i Zurych. Dzięki muzycznej uczcie, która wydarzyła się 29 listopada br., gdańska publiczność została zaczarowana, a zachwytom i bisom nie było końca.

Tego wieczoru piękno muzyki połączyło się z pięknem ludzkich serc, gdyż dochód z koncertu został przekazany na pomoc chorym dzieciom. Dzięki zebranym funduszom uda się kupić przenośną głowicę ultrasonograficzną dla pacjentów Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przypomnijmy, że praca Fundacji jest uzupełnieniem projektów społecznych realizowanych i wspieranych przez Kasę Stefczyka, która od wielu lat prowadzi akcje charytatywne, a także czynnie wspiera kulturę i sztukę.

 

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne tak.

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook