Jedynie prawda jest ciekawa


Mucha? "Za okupacji straciłaby włosy za takie opinie!"

13.11.2014

Co Annie Musze powiedziałby Piłsudski?

Bulwersujący wpis Anny Muchy, w którym zdystansowała się od uroczystości patriotycznej, drwiąc z hasła "Bóg, Honor, Ojczyzna", wywołał w sieci prawdziwą burzę. Przypomnijmy - aktorka stwierdziła, że "ma w nosie" patriotyczne obchody rocznicy odzyskania niepodległości, a 11 listopada kojarzy jej się z burdami, awanturą i zadymami, z czym nie chce mieć nic wspólnego.

Wpis Muchy mocno zdenerwował Joachima Brudzińskiego. Polityk Prawa i Sprawiedliwości w żołnierskich słowach odniósł się do wpisu Muchy: "Kolejna po Peszkowej"idiotka", ma szczęście, że żyje tu i teraz bo za okupacji za takie opinie mogła stracić włosy. Zastanawiam się co powiedziałby dzisiaj Józef Piłsudski różnym"artystom"młodym Peszkom i Stuhrom, babrzącym w psich odchodach Wojewódzkim i im byłej "narzeczonych" znanych z tego,że są byłymi "koleżankami" Kubusia promowanymi przez TVN" - napisał Brudziński.

Cóż... Mocno, ale czyż nie celnie?

SWS

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook