Jedynie prawda jest ciekawa


Miłośnicy tabletów zacierają ręce

29.09.2011

najmłodsze dziecko Amazon, Kindle Fire, w sprzedaży pojawi się 15 listopada i w USA będzie kosztował 199 dol. Tablet posiada 7-calowy kolorowy wyświetlacz, dwurdzeniowy procesor, łączność WiFi, 8 GB pamięci wewnętrznej i jest wyposażony w system operacyjny Android Google’a.

Kindle Fire ma ważyć mniej niż 0,5 kilograma (dokładnie 0,41 kg). Tak mała waga jest zaskakująca. Nie ma za to kamery, jak wiele innych tabletów, w tym ostatni iPad.

Prezentując nowość założyciel Amazona i dyrektor wykonawczy Jeff Bezos powiedział, że Kindle Fire będzie wyposażony w nową przeglądarkę internetową nazwaną Amazon Silk.

Według analityków tablet Amazona – pośród innych konkurentów iPada – może stanowić najpoważniejsze wyzwanie dla produktu Apple’a na szybko rosnącym rynku komputerów dotykowych. „Bardziej niż jakikolwiek inny wprowadzony w ostatnim czasie na rynek tablet, produkt Amazona ma szanse wstrząsnąć rynkiem” – powiedział AFP Carmi Levy, niezależny ekspert z dziedziny technologii. Analitycy firmy Forrester przewidują, że Amazon tylko w czwartym kwartale br. sprzeda od 3 do 5 mln Kindle Fire.

Firma z siedzibą w Seattle liczy, że klienci Kindle Fire będą masowo korzystać ze sklepów internetowych Amazona, które oferują książki, muzykę, filmy oraz gry komputerowe. Jeff Bezos oświadczył, że nabywcy Kindle Fire otrzymają dostęp do ponad 11.000 filmów i programów telewizyjnych oraz ponad 17 milionów utworów muzycznych.

RoJ

[fot. Amazon.com]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CSJUBILEUSZ25fotoMINI

Czas Stefczyka V/2018

PDF (10,76 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook