Jedynie prawda jest ciekawa


Michał Kamiński broni Telewizji Trwam

15.09.2015

Jeden z naszych Czytelników zwrócił naszą uwagę na bardzo interesujące nagranie z Telewizji Trwam, które pochodzi sprzed dekady. Użyliśmy więc redakcyjnego wehikułu czasu i przenieśliśmy się o 10 lat wstecz - do studia telewizji kierowanej przez redemptorystów.

Jeden z naszych Czytelników zwrócił naszą uwagę na bardzo interesujące nagranie z Telewizji Trwam, które pochodzi sprzed dekady. Użyliśmy więc redakcyjnego wehikułu czasu i przenieśliśmy się o 10 lat wstecz - do studia telewizji kierowanej przez redemptorystów.

Widzimy w nim przedstawicieli ówczesnego sztabu Lecha Kaczyńskiego - Tadeusza Cymańskiego oraz… Michała Kamińskiego. Dzisiejszy polityk Platformy i jeden z jej najbardziej prominentnych działaczy mocno atakował PO i bronił… Telewizji Trwam oraz Radia Maryja.

"Szkoda, że widzowie ni słuchacze nie mogą się przekonać, jakie jest zdanie kolegów z Platformy. Przez ostatnie dni i tygodnie ciągle słyszeliśmy kalumnie pod adresem Telewizji Trwam i Radia Maryja - że to lansowanie jednej opcji i mówienie nieprawdy, choć nigdy nie słyszałem, by wykazano choć cień nieprawdy na ten temat, co powiedziano w Telewizji Trwam albo Radio Maryja. (…) Jeśli nasi koledzy z Platformy boją się takiego medium, w którym nie są faworyzowani - to ja to wybaczam, bo strach odczuwali najśmielsi mężowie. Dużo gorzej, jeśli jest to pogarda… Jeśli te puste krzesełka świadczą o dużej pogardzie dla dużej części Polski, to jest to zły znak" — mówił Kamiński.

Zobacz wideo (Kamiński od 4 minuty):

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne tak.

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook