Jedynie prawda jest ciekawa


Messi chce się spotkać z papieżem

22.03.2013

Lionel Messi, gwiazda futbolu, kilkakrotnie uznawany za najlepszego piłkarza Europy i świata, Argentyńczyk z FC Barcelona ma nadzieję na rychłe spotkanie z papieżem Franciszkiem.

- Jestem dumny, że Argentyńczyk został wybrany głową Kościoła - powiedział na konferencji prasowej w Buenos Aires 21 marca kapitan argentyńskiej reprezentacji w piłce nożnej.

- Bardzo bym się cieszył, gdybym mógł spotkać się z papieżem – te słowa Messiego przytoczyła niemiecka agencja katolicka KNA. Dziś Argentyna - dwukrotny piłkarski mistrz świata - rozegra spotkanie z reprezentacją Wenezueli w ramach południowoamerykańskich eliminacji do Mistrzostw Świata w 2014 w Brazylii.

Obecny Ojciec Święty jest wielkim kibicem piłkarskim i honorowym członkiem pierwszoligowego klubu San Lorenzo z Buenos Aires. Jego legitymacja klubowa ma numer 88 235. "Nowy papież jest wielkim sympatykiem San Lorenzo”, ogłosił klub na swojej stronie internetowej na wiadomość o wyborze papieża Franciszka, a prezes klubu - Matias Lammens przypomniał papieżowi, że w dniu święta patronalnego „San Lorenzo” 24 maja 2011 roku odprawił on Mszę św. na klubowym stadionie. Udzielił wówczas sakramentu bierzmowania dwóm zawodnikom z drużyny juniorów.

Greg/KAI
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook