Jedynie prawda jest ciekawa


Menu Kopacz z Pendolino

29.06.2015

Premier Ewa Kopacz kontynuuje podróż po kraju - tym razem regionem kraju, który trafił na celownik szefowej rządu jest Śląsk, a konkretnie Katowice. Szefowa Platformy zadeklarowała, że to właśnie na Śląsku odbędzie się najbliższe posiedzenie rządu, a przy tym politycy PO zaprezentują specjalny program dla Śląska.

Kopacz podróżowała do Katowic - jakże by inaczej - pociągiem Pendolino. W trakcie jazdy zaczepiała i zagadywała pasażerów. Doszło do kilku zabawnych dialogów, które odnotowały kamery telewizji.

- Bardzo przeszkadzamy pewnie? – pytała premier.

- Nie. Myślę, że to pozytywna zmiana, że jedzie pani pociągiem, a nie limuzyną – odpowiedział młody pasażer.

- Ale to też okazja, by porozmawiać. W limuzynie jestem sama z kierowcą, a tutaj mogę sobie porozmawiać… - mówiła Kopacz.

Gdy jeden z pasażerów widząc Ewę Kopacz, rzucił: „O, wszelki duch pana Boga chwali!”, pani premier zareagowała nieskrywanym zdziwieniem:

-  Jak to wszelki duch?! Dzień dobry, dzień dobry! - krzyknęła w jego kierunku.

„Dzień dobry, dzień dobry” to często pojawiający się zwrot w ustach Ewy Kopacz. Tak było też w Warsie, gdzie szefowa Platformy postanowiła coś zjeść.

- Ja muszę najpierw zobaczyć, co tu jest. Są frytki? Wiecie co? Ostatni raz jadłam białą kiełbasę na Święta Wielkanocne, ale jak macie tu białą kiełbasę, to ja poproszę niewielki kawałek i do tego pieczywo i herbatę. I mogę prosić jakiś ogórek małosolny? - dopytywała głodna Kopacz.

wwr

[Fot. PAP/Paweł Supernak]


Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook