Jedynie prawda jest ciekawa


Makowski pozamiatał Euro

31.05.2016

A to hit! Polscy piłkarze dopiero rozgrzewają się przed turniejem we Francji, a satyryk Ryszard Makowski już w pełnym gazie. Tak brawurowo wykonał w telewizji swą pieśń na Euro, że prowadzący audycję musiał mu przerwać. Mogło się bowiem wydawać, że rozpędzony artysta nie zatrzyma się do końca programu.

W poniedziałek wieczorem trener polskiej reprezentacji Adam Nawałka ogłosił kadrę na mistrzostwa Europy we Francji. Na gorąco goście TVP Info komentowali to ważne sportowe wydarzenie. Satyryk i kabareciarz Ryszard Makowski odśpiewał z tej okazji piosenkę.

W utworze można usłyszeć nawiązania do hitu Euro 2012 „Koko Euro Spoko” czy słynnego cytatu Kazimierza Górskiego „piłka jest okrągła, a bramki są dwie”. Co więcej, pojawiły się także wątki polityczne i historyczne.

Prowadzący jednak, powołując się na ograniczony czas antenowy, nie pozwolił Makowskiemu dokończyć występu i tak widzowie pozostali bez pointy.

Występ jest jednak tak szeroko komentowany, że na razie to Makowski, a nie Nawałka „pozamiatał” Euro. Oby role się odwróciły, bo dobrze jest się pośmiać z satyryka, a niekoniecznie z występów naszych Orłów.

ZOBACZ HIT NA EURO:


Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


Lap/jub

Warto poczytać

 1. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 2. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 3. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 4. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 5. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 6. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 7. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

 8. 1270polonez 28.04.2018

  Próba pobicia rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza w ramach 100-lecia Niepodległości

  Mieszkańcy Słupcy (wielkopolskie) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będą próbowali pobić w niedzielę rekord Guinnessa w największej liczbie osób jednocześnie tańczących poloneza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook