Jedynie prawda jest ciekawa

Łzy i wyznania bramkarza

22.08.2016

Piotr Wyszomirski, bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej, po przegranym meczu o brązowy medal z Niemcami, udzielił wypowiedzi dla Telewizji Polskiej, w której ze łzami w oczach, zacytował poruszające słowa.

"Wydaje mi się, że niektórzy mówili, że mamy dwie szanse na medal. A mnie się wydaje, że nie, że mieliśmy tylko jedną. Nie udało nam się wstać, niestety. I ten mecz wyglądał, jak wyglądał. Może jeszcze była szansa w końcówce, ale nie wykorzystaliśmy tych szans" – mówił polski bramkarz. Po czym dodał: 

"Jeszcze jedno chciałem powiedzieć. Przychodzi w życiu człowieka taki czas, w którym dźwiga krzyż, naciągnięty bólem, cierpieniem, niespełnionymi marzeniami i brakiem radosnych perspektyw. Często ten krzyż nas przygniata. Ciężko jest wtedy wstać, ale ja ci mówię: wstań i walcz, to twoje życie, twój największy skarb" – zacytował polskiego kickboksera Marka Piotrowskiego Wyszomirski, walcząc ze łzami.

TVP Info/ansa

[fot. PAP/Adam Warżawa]

Warto poczytać

 1. wajda 16.10.2017

  Plakaty do filmów Wajdy i jego zdjęcia - na wystawie w Radomiu

  Zagraniczne plakaty do filmów Andrzeja Wajdy oraz przedstawiające reżysera fotografie autorstwa Czesława Czaplińskiego można od niedzieli oglądać w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. Wajda był głównym orędownikiem utworzenia tej instytucji.

 2. starwars14102017 14.10.2017

  Ósmy Zlot Miłośników Gwiezdnych Wojen "StarForce"

  - Barwną paradą, która przeszła ulicami miasta, uroczyście zainaugurowano w Toruniu ósmy Zloty Miłośników Gwiezdnych Wojen "StarForce"

 3. scotch 12.10.2017

  Świetna wiadomość dla koneserów whisky – powrót „świętego graala”

  Jeden z wiodących producentów szkockiej whisky ogłosił, że zainwestuje 35 mln funtów w zamknięte od 1983 roku destylarnie.

 4. kolbe10102017 11.10.2017

  Pierwszy film ukazujący nieznane fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe. Premierowy pokaz

  "Dwie korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci

 5. camera 09.10.2017

  "Kontakt" - wystawa wielkoformatowych fotografii Macieja Cieślaka

  Wielkoformatowe portrety, których bohaterami są osoby niepełnosprawne intelektualnie, będzie można zobaczyć na wystawie fotografii Macieja Cieślaka. Ekspozycja pt. "Kontakt" będzie dostępna w Starej Galerii ZPAF w Warszawie od poniedziałku.

 6. richard 09.10.2017

  Richard Thaler z sukcesem łączy ekonomię behawioralną z tradycyjną

  Laureat Nagrody Nobla z dziedziny ekonomii Richard H. Thaler to specjalista od tzw. ekonomii behawioralnej, który w udany sposób potrafi łączyć jej ustalenia z językiem tradycyjnej ekonomii - mówi w rozmowie z PAP prof. Adam Noga z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

 7. republika 09.10.2017

  Nowa ramówka Telewizji Republika

  "TweetUp Republika", "Gry tajnych służb", "Oddaję państwu głos" oraz "Nie o to pytałem" - to nowości w jesiennej ramówce Telewizji Republika. Stacja zapowiedziała również poszerzenie pasma wieczornego. Nowa ramówka startuje w poniedziałek.

 8. Mieszkanie 07.09.2017

  26-latka wygrała z ojcem proces o... kieszonkowe

  26-letnia Włoszka wygrała proces sądowy ze swoim ojcem o kieszonkowe. Pozew przeciwko niemu złożyła, gdy obniżył je do 20 euro tygodniowo. Przed sądem przekonywała, że nie może utrzymać się za tę sumę i kontynuować studiów.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook