Jedynie prawda jest ciekawa


List do św. Mikołaja pomaga potrzebującym dzieciom

06.12.2014

Na stronie Fundacji Dzieci Niczyje można zamówić list od św. Mikołaja i sprawić niespodziankę swojemu dziecku. List przyjdzie tradycyjną pocztą, będzie do niego zaadresowany i spersonalizowany. Dla fundacji to sposób na pozyskanie środków na działalność.

List można zamawiać do 16 grudnia - tylko przez internet. Został przygotowany w trzech opcjach - dla maluchów, dzieci starszych, a także całkiem dużych, nawet dla osób dorosłych. Jego treść to świąteczna opowieść, personalizowana pod kątem imienia dziecka, jego wieku, osiągnięć, zainteresowań, imion przyjaciół czy rodzeństwa.

List dostarczany jest pod wskazany adres tradycyjną pocztą, w świątecznej kopercie. Warunkiem realizacji zamówienia jest wypełnienie odpowiedniego formularza i przekazanie symbolicznej darowizny na rzecz Fundacji Dzieci Niczyje, sugerowana minimalna kwota to 12 zł.

"List od Mikołaja to świetna okazja, żeby dodać świętom nieco magii i sprawić, że dziecko poczuje się wyjątkowo. Dla fundacji to także sposób na zbiórkę funduszy na prowadzenie działa pomocowych dla dzieci, które nie mają tyle szczęścia" - powiedziała PAP prezeska Fundacji Dzieci Niczyje (FDN) Monika Sajkowska.

"Akcję przeprowadzamy po raz pierwszy. Bardzo chcieliśmy ją zrobić, by zbierać środki na nasze cele, a jednocześnie zaoferować naszym darczyńcom coś atrakcyjnego. Chcieliśmy pokazać dzieciom magię tradycyjnego przekazu, by poczuły jak to jest, gdy dostaje się list napisany konkretnie do nich. Wydawało nam się, że taki list może być sposobem na podarowanie czegoś, co nie jest dziś tak łatwo dostępne, co można np. schować do skrzyneczki i po latach wracać" - wyjaśniła Marta Skierkowska z FDN.

Jak dodała, do tej pory zamówiono ponad 200 listów, proszą o nie głównie rodzice i dziadkowie. Zgłoszenia napływają nadal, z całej Polski. "Będziemy je przyjmować tylko do 16 grudnia, by na sto procent doszły do odbiorców przed świętami" - zapewniła Skierkowska.

Są trzy wzory listu, dwa rodzaje grafiki; wyboru dokonuje się przez formularz na stronie internetowej fundacji. Zamawiający od razu, przez podgląd strony, widzi kształt listu, jaki później trafi do dziecka.

Środki, które FDN otrzyma dzięki akcji, będą przeznaczone m.in. na działanie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży oraz pomoc terapeutyczną dla dzieci krzywdzonych.

Fundacja Dzieci Niczyje istnieje od 1991 r., jest organizacją pozarządową, której celem jest ochrona dzieci oraz pomoc dzieciom krzywdzonym, ich rodzinom i opiekunom. Prowadzony przez nią telefon zaufania 116 111 działa codziennie od godz. 12 do godz. 20. Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej fundacji: www.fdn.pl.

PAP, lz

[fot: PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook