Jedynie prawda jest ciekawa


Książę William krytykowany za polowanie w Hiszpanii

09.02.2014

Książę William, drugi w sukcesji do brytyjskiego tronu, znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak przededniu inauguracji organizacji charytatywnej propagującej ochronę słoni i nosorożców wraz z bratem zapolował w Hiszpanii na dzika i jelenia.

O wyjeździe księcia na polowanie napisał tabloid "The Sun", cytując krytyczne opinie organizacji zajmujących się ochroną przyrody i dzikich zwierząt.

Wprawdzie dziki i jelenie nie są pod ochroną i hiszpańskie prawo nie zakazuje polowań na nie, ale organizacje chroniące faunę krytykują wnuka Elżbiety II za to, że wybrał tak niefortunny moment na łowy. Nie brak głosów, że jest to dla niego PR-owska katastrofa.

W niedzielę książę William i jego ojciec - książę Karol ogłoszą nagranie wideo "Wspólnie ratujmy dzikie gatunki". Następnie w najbliższych dniach wystąpią w Londynie na międzynarodowej konferencji inaugurując działalność organizacji Tusk Trust, stawiającej sobie za cel ukrócenie nielegalnego handlu kością słoniową i rogami nosorożca.

Organizację tę wnuk Elżbiety II będzie promował w najbliższych dniach m.in. w Towarzystwie Zoologicznym i Muzeum Przyrody.

Od ponad roku książę William przewodniczy organizacji United for Wildlife, zrzeszającej siedem organizacji zajmujących się ochroną dzikich gatunków zwierząt i walką z kłusownictwem. Współpraca z Tusk Trust i United for Wildlife ma być dla księcia swego rodzaju platformą publicznej działalności w słusznej sprawie na długie lata, ponieważ musi się on liczyć z długim okresem oczekiwania na tron.

W Hiszpanii książę William polował na terenie posiadłości La Garganta w pobliżu Sewilli o powierzchni 37 tys. hektarów należącej do księcia Westminsteru Geralda Grosvenora, trzeciego na liście najbogatszych Brytyjczyków.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na facebooku!

mc,PAP

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook