Jedynie prawda jest ciekawa


Książę Karol prezenterem pogody

11.05.2012

Następca brytyjskiego tronu książę Karol zaskoczył w czwartek widzów szkockiej BBC, pojawiając się na wizji na tle mapy frontów atmosferycznych, aby przedstawić prognozę pogody.

Książę Karol i jego żona odwiedzili siedzibę BBC w Glasgow, aby uczcić 60. rocznicę powstania publicznej TV w Szkocji. Skorzystał z okazji, aby wystąpić w charakterze pogodynki.

Prowadząca dziennik telewizyjny Sally Magnusson na jego zakończenie powiedziała, że ma dziś przyjemność zaprezentować nowego członka redakcji informacji meteorologicznej i ustąpiła miejsca przed kamerą, zapraszając: "A teraz Jego Wysokość..."

Następca tronu niemal bez cienia tremy wcielił się w rolę prezentera pogody i wskazując na mapę zapowiedział "chłody, deszcze i wiatr, przy temperaturze ośmiu stopni".

"Na Zachodzie deszcze będą bardziej intensywne... Dzięki Bogu - zażartował - nie czeka nas w tym tygodniu przedłużony weekend".

Mapa, która pojawiła się w tym momencie na ekranach, była bardzo szczególna, po pokazywała przede wszystkim rezydencje rodziny królewskiej w Szkocji: zamek w Mey, Dumfries House i ulubioną rezydencję księcia Karola, Balmoral.

Następca tronu, który czytał z niewidocznego dla telewidzów telepromptera, z którego zwykle korzystają prezenterzy telewizyjni, zapowiedział też "możliwe podmuchy wichru nad Balmoral". Gdy tylko przeczytał to ostatnie zdanie, zareagował spontanicznie: "Kto, u diabła, to napisał!?".

Potem swych sił w charakterze prezenterki pogody próbowała również małżonka następcy tronu, Camilla, która - jak piszą agencje - miała jednak większą tremę.

PAP
[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook