Jedynie prawda jest ciekawa


Korwin dementuje plotki o spotkaniu z Kadyrowem

23.08.2016

"W Czeczenii jest znacznie lepiej niż się mówi w polskiej i zachodnioeuropejskiej prasie, ale znacznie gorzej niż się mówi w rosyjskiej prasie" - mówił Janusz Korwin-Mikke podczas konferencji prasowej dotyczącej wizyty w Czeczenii.

Kiedy prezes partii KORWiN udał się do Czeczenii media donosiły o jego spotkaniu z Ramzanem Kadyrowe. Polityk podczas konferencji spotkaniu jednak zaprzeczył. 

"Będąc w Moskwie (...) dowiedziałem się, że media donoszą, że byłem na spotkaniu z Ramzanem Kadyrowem, że strasznie się z tego cieszyłem, a z niezależnej.pl dowiedziałem się, że odbyło się nawet jakieś huczne przyjęcie (…) Myślę, że do tego spotkania nie doszło z tego powodu, że ja dość oględnie mówiłem, że istnieje możliwość, że pan Kadyrow miał coś wspólnego z morderstwem Borysa Niemcowa" - wyjaśniał Korwin.  

Europoseł mówił także o sytuacji w Czeczenii.

"W Czeczenii jest znacznie lepiej niż się mówi w polskiej i zachodnioeuropejskiej prasie, ale znacznie gorzej niż się mówi w rosyjskiej prasie. Bo według Rosjan w Czeczenii wszyscy opływają mlekiem i miodem i żyją o połowę lepiej niż w Federacji Rosyjskiej, co jest oczywiście przesadą. Tak żyją ci, którzy są obok pana Kadyrowa. Reszta Czeczenów dorabia w Rosji, w Berlinie, Brukseli czy w innych miejscach. W ten sposób sobie radzą i żyją rzeczywiście na przyzwoitym poziomie. To lud pracowity i zawzięty powiedział" - mówił. 

Kiedy polityk był w podróży, media obiegło zdjęcie, które przedstawia go leżącego na stole. Wielu skojarzyło to jednoznacznie. Wyobrażenia o „hucznym przyjęciu” zostały jednak rozwiane.

"Politycy wyłażą za skóry, by media się nimi zajęły - i nic. A mnie wystarczyło, że poopalałem się na stole w Czeczenii (na trawie się nie da - tam więcej kamieni, niż trawy) a już o mnie piszą. Zwolenników wersji o alkoholu rozczaruję: Czeczenia jest krajem muzułmańskim - i w barze w restauracji jest pięć rodzajów soków i trzy rodzaje wody... Do jedzenia, oczywiście, pięć rodzajów baraniny" - wyjaśniał Korwin.  

Europoseł odniósł się także o odradzającego się w Czeczeni islamu.  "Pan Kadyrow oparł odrodzenie Czeczenii na islamie. Przy pomocy żony namówił kobiety do noszenia islamskich strojów. To pięknie wygląda, ulica pełna kobiet w długich sukienkach, z długimi rękawami. Jest to autentyczna moda (…). W Polsce w kościołach, pomijając godziny mszy, są prawie wyłącznie starsze kobiety. Tam, poza godzinami mszy, przychodzą modlić się 30-letni mężczyźni. I to w całkiem sporej ilości. To pokazuje, że islam po prostu wygra"  - mówił.

kk/Facebook/Partia KORWiN

[fot. Partia KORWiN]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook