Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz wzbogaciła budżet o 5 groszy...

07.09.2015

Media huczą o "złotym pociągu", ale są też inne znaleziska, i to zupełnie realne, które zasługują na odnotowanie. A odkrywcą jest Ewa Kopacz!

Premier, podczas oficjalnych uroczystości w Gdańsku z okazji wodowania niszczyciela min ORP „Kormoran”, musiała bardzo uważnie patrzeć pod nogi, bo niespodziewanie zatrzymała się w połowie trasy, aby podnieść z ziemi niewidoczną z daleka przeszkodę. Ani wąska spódnica, ani wysokie obcasy nie przeszkodziły szefowej rządu w wykonaniu, bądź co bądź, niełatwego manewru kucnięciu.

Następnie Ewa Kopacz z uśmiechem odwróciła się do zebranych gości i pochwaliła się znalezionym przedmiotem. Jak informują autorzy filmiku z Facebooka chodziło o … pięciogroszówkę. Jednak nawet szeroki uśmiech Ewy Kopacz nie zachęcił właściciela, żeby przyznał się do zgubionego skarbu. Ostatecznie premier zaniosła niechcianą monetę na mównicę.

Niektórzy bardziej złośliwi internauci sugerują, że w ten sposób premier łata budżet. Sami autorzy filmiku twierdzą, że moneta była cenniejsza dla Ewy Kopacz niż „złoty pociąg”. A jak to wyglądało, można zobaczyć tutaj:

 W związku z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi i sondażami poparcia dla Platformy, wiele wskazuje na to, że znalezienie pięciogroszówki będzie ostatnim sukcesem premier Kopacz.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

lap/jub

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook