Jedynie prawda jest ciekawa


Kopacz wykorzystuje wnuczka w kampanii

17.10.2015

Premier Ewa Kopacz pojawiła się w programie "Pytanie na śniadanie" w TVP razem z wnuczkiem Julkiem. „Wbrew temu, co niechętni mi obserwatorzy mówią, jestem bardzo decyzyjna. Musiałam tę trudną decyzję podjąć i bywa to tak: zastanawiam się – krócej/dłużej – kiedy podejmę tę decyzję to ona już obowiązuje” – mówiła między innymi o porzuceniu pracy lekarza.

Opowiadała również o swoim wnuczku. „Zauważyliście, że on nie mówi do mnie babciu, tylko papu? Nie wiem, tak się nauczył” – powiedziała. „To właśnie antidotum. Taka cudowna skarbnica energii. Wystarczy, że jestem z nim 2-3 godziny i ładuje akumulatory. Chodzimy na plac zabaw, choć to trudno nazwać zabawą. On biega, ja go gonię, niekiedy w szpilkach, więc to wygląda dość komicznie. Teraz już się nauczyłam, kiedy wychodzimy na spacer, to zakładam płaskie buty, adidasy i biegam za moim wnukiem. Jest bardzo energiczny”- opowiadała.

Kopacz mówiła też, że patrzy "w przyszłość z optymizmem" oraz stara się rozwiązywać problemy, zamiast je mnożyć. „Cieszę się każdym dniem, każdą chwilę spędzoną z Julkiem, z moją córką. Z nią często rozmawiam, nawet wtedy, kiedy jest na dyżurach, bo to nasze wspólne rozmowy. Ona jest lekarzem, mój zięć jest lekarzem. Oni obydwoje mówią: chyba Julek też będzie lekarzem. Chcę powiedzieć na koniec, że to najważniejszy facet w moim życiu” - dodała.

Mówiła też o tym, co zrobiłaby w dzień wolny. „Z moją skłonnością do porządkowania pomieszczeń, na pewno zabrałabym się za sprzątanie. Lubię przebywać w pomieszczeniach, w których wszystko ma swoje miejsce, ale to raczej skrzywienie zawodowe” - powiedziała i dodała, że jej najmocniejszą stroną nie jest gotowanie.

„Kobiety powinny bardzo mocno wchodzić w politykę. Wtedy język będzie inny. Kobiety łagodzą obyczaje. Bardziej starannie dobierają słowa, nawet w takich ostrych starciach. Są bardziej konsekwentne – mogę o tym powiedzieć z autopsji. Są dość uparte, jeśli chodzi o realizację tego, co sobie założą. Są pracowite” - skomentowała Kopacz dużo kandydatek w walce o fotel premiera.

lw, ryb, tvp2

Fot. [premier.gov.pl]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook