Jedynie prawda jest ciekawa


Koń narobił kłopotu

22.10.2014

Kandydatka PiS na burmistrza Chełma chciała galopem wjechać w kampanię wyborczą. Ale to koń, którego dosiadła pozostawił po sobie niezatarte wrażenie.

Rzecz miała miejsce podczas przedwyborczego wiecu. Anna Siudzińska, bo to ona dosiadała rumaka, chciała popisać się przed wyborcami umiejętnością jazdy konnej i w nietypowy sposób zainicjować kampanię. Nie przewidziała, że koń narobi jej wielkiego kłopotu. I to na głównym deptaku miasta.

- Zwierzę za nic miało powagę sytuacji - narobiło na ulicy. Trzeba było specjalnie uruchamiać służby z wydziału gospodarki miejskiej do posprzątania jezdni, ponieważ rozdzwonili się zniesmaczeni mieszkańcy – donosi pomorska.pl.

Kandydatce grozi mandat za nieposprzątanie po beztroskim zwierzęciu.

- To nieprzyjemna sytuacja. Ta "bomba" to z mojej strony przeoczenie. Nie zapomniałam o kwestii sprzątania po koniach, ale nie dopilnowałam osób, które zdeklarowały swoją pomoc w tym zakresie. Przykro mi trochę, że kupa przysłania prawdziwe problemy miasta - ubolewa Siudzińska.

Radzimy obrócić incydent w żart i poprowadzić kampanię pod hasłem: „Kupa szczęścia dla Chełma”. Wygrana w cuglach!

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JUB/pomorska.pl

[Kandydatka na rumaku; fot. profil Anny Siudzińskiej na Facebooku]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook