Jedynie prawda jest ciekawa


Komorowski „wypożyczył” niszczarkę

05.10.2015

Ogromna niszczarka znalazła się na liście przedmiotów, które zniknęły wraz z Bronisławem Komorowskim z Pałacu Prezydenckiego - pisze „Fakt”. Po co byłemu prezydentowi urządzenie, które jest w stanie zniszczyć nawet pół tony dokumentów na godzinę?

Dzieła sztuki, meble, komputery, mikrofalówka… - zdający się nie mieć końca spis przedmiotów, które Komorowski „wypożyczył” z Pałacu Prezydenckiego, wprawia w coraz większe zdumienie.

W sumie Komorowski wyniósł z Pałacu kilkaset przedmiotów. M. in. komputery, meble, ekspres do kawy, mikrofalówkę, telewizor, sejf, kinkiety i… żyrandol.

Na tej liście znalazła się także wielka niszczarka. I to jaka! Maszyna może zmielić ogromne ilości papieru w krótkim czasie. Niszczarkę o nazwie Kobra Kancelaria Prezydenta zakupiła rok wcześniej. Według tablioidu jest ona „wielka jak czołg”.

- To ważące 200 kilogramów monstrum kosztowało aż 100 tysięcy złotych - podaje „Fakt”.

W kontekście niejasnych faktów z przeszłości Bronisława Komorowskiego, jego przywiązanie do niszczarki wydaje się być rzeczą dość naturalną. A to oznacza, że niektórych dokumentów urzędnicy prezydenta Andrzeja Dudy mogą nigdy nie znaleźć.

bzm/”Fakt”

[Fot. Fratria]

 

 

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CSJUBILEUSZ25fotoMINI

Czas Stefczyka V/2018

PDF (10,76 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook