Jedynie prawda jest ciekawa


Komandosi popłyną kajakami na Bornholm dla kolegi

08.07.2012

"Nigdy nie zostawiamy swoich" - ta maksyma kieruje działaniami wojskowych starających się pozyskiwać fundusze na wsparcie 27-letniego Sebastiana Łukackiego, który dwa lata temu uległ wypadkowi jadąc motocyklem.

Pod hasłem "Mila dla Sebastiana" kajakami pokonają trasę Gdynia - Bornholm - Gdynia.

Ośmiu żołnierzy elitarnej jednostki specjalizującej się w działaniach na morzu wyruszy na początku sierpnia z gdyńskiej mariny. Popłyną do Jarosławca, skąd obiorą kurs na Bornholm. Po opłynięciu duńskiej wyspy, zamierzają wrócić do Gdyni tą samą trasą. Całkowity dystans, jaki będą mieli do pokonania to 400 mil morskich, czyli około 700 km.

Wojskowi przyznają, że kaprysy pogody, wiatry i duże fale, jakie mogą pojawić się w każdej chwili, czynią z ich wyprawy przedsięwzięcie ryzykowne i niebezpieczne. Komandosi od kilku miesięcy przygotowują się do wyprawy, każdego dnia trenują tyle czasu, ile Sebastianowi zajmuje rehabilitacja.

"Mamy nadzieję, że ta bezprecedensowa wyprawa, zwróci uwagę na los kolegi i pozwoli komandosom na pozyskanie finansowego wsparcia na jego powrót do dawnej sprawności. Jest też dowodem, że istnieje prawdziwa męska przyjaźń" - podkreślają przyjaciele Sebastiana na stronie internetowej promującej wyprawę.

Organizatorzy liczą na sponsorów, którzy przekażą fundusze na leczenie. W zamian oferują ekspozycję logo na materiałach promujących akcję, sprzęcie i odzieży uczestników wyprawy oraz na banerach i stronie internetowej.

Szczegóły dotyczące akcji znaleźć można na stronie www.miladlasebastiana.pl.

PAP

(Fot. miladlasebastiana.pl)

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook