Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejna kontrowersyjna wypowiedź Korwin-Mikkego

02.03.2017

Kolejna kontrowersyjna wypowiedź Janusza Korwin-Mikkego w Parlamencie Europejskim. Tym razem europoseł tłumaczył, dlaczego kobiety powinny zarabiać mniej niż mężczyźni.

"Oczywiście kobiety muszą zarabiać mniej, dlatego, że są słabsze, mniejsze i mniej inteligentne. To wszystko" – ocenił Korwin-Mikke.

Jego opinia spotkała się z szybką ripostą ze strony Iratxe Garcia Perez, posłanki z Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE).

"Według Pańskiej opinii mnie nie powinno tutaj być, jako członka Europarlamentu. Wiem, że Pana to boli. Dzisiaj kobiety mogą zasiadać jako reprezentanci swoich obywateli z takimi samymi prawami jak Pan. Jestem tutaj żeby bronić praw Europejskich kobiet od ludzi takich jak Pan" – podsumowała Perez.


Przewodniczący socjalistycznego ugrupowania - Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim Gianni Pittella już zapowiedział ukaranie Korwin-Mikkego za te słowa wobec kobiet.

Pod koniec ubiegłego roku Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz oświadczył, że zostaną zwiększone kary finansowe dla posłów za wypowiedzi o podłożu rasistowskim, seksistowskim albo ksenofobicznym na forum Europarlamentu.

To nie była pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Janusza Korwin-Mikkego w Europarlamencie. W lipcu poprzedniego roku został on ukarany za wypowiedź o „afrykańskim szambie zalewającym Europę”.

[fot.youtube.com]

MW/facebook

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook