Jedynie prawda jest ciekawa


Kolejna edycja "Absolwenta w Transferowni"

09.04.2016

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny organizuje projekt dotyczący biznesu.

Uczestnicy drugiej edycji projektu "Absolwent w Transferowni" Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego będą się m.in. uczyć, jak rozwiązywać realne problemy w prowadzeniu biznesu. Chętni mogą się zgłaszać od 18 do 30 kwietnia.

Najlepsi uczestnicy mają szanse na stypendia i płatne staże oraz możliwość dalszej współpracy z firmą CEDC International, która jest partnerem przedsięwzięcia.

Projekt jest skierowany do studentów ostatnich lat studiów lub absolwentów kierunków takich jak: inżynieria produkcji, logistyka, zarządzanie, informatyka oraz kierunków do nich pokrewnych. Uczestnicy projektu będą rozwiązywać w grupach konkretne zadania przygotowane przez ekspertów, np. jak podnieść wydajność pracy czy obniżyć koszty produkcji czy też np. jak ulepszyć łańcuch dostaw czy sprawić, by opakowania produktów były łatwe do identyfikacji przez klienta.

Studenci będą też mieli możliwość skorzystania ze szkoleń z kreatywności, networkingu, zarządzania czasem czy nawet z wystąpień publicznych. Zdobycie tych wszystkich umiejętności ma im pomóc w rozwoju kariery zawodowej.

"O zwycięstwie zdecydują przede wszystkim innowacyjność, przewaga konkurencyjna, a także gotowość wypracowanego rozwiązania do wykorzystania komercyjnego" - poinformowała Julita Pytel z Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Na laureatów czekają stypendia w wysokości 10 tys. zł, do wykorzystania na szkolenia, kursy lub studia podyplomowe podnoszące kwalifikacje. Na najlepszych czekają też trzymiesięczne, płatne staże w Polmosie Białystok.

W pierwszej edycji projektu wzięło udział 16 studentów. "Projekt +Absolwent w Transferowni+ cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy poprzedniej edycji są najbardziej zadowoleni z nagrody w postaci stypendium w wysokości 10 tys. zł, które mogli wykorzystać na rozwój osobisty. Taka kwota pozwoliła im na pokrycie kosztów uczestnictwa w profesjonalnych szkoleniach związanych z ich zainteresowaniami oraz pracą. Wielu z nich uczestniczyło w zagranicznych konferencjach oraz w stażach zawodowych" - powiedziała PAP dyrektor Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego Anna Daszuta-Zalewska.

Dodała, że np. jedna z uczestniczek pierwszej edycji projektu odbyła dwumiesięczny staż w Departamencie Genetycznym w Erasmus Medical Center w Rotterdamie, gdzie badała "proces starzenia się ssaków i system zegara dobowego na modelu myszy". "Uczestniczy skorzystali także ze specjalistycznych szkoleń jak np. kursu programowania sterowników logicznych czy też lutowania gazowego" - dodała Daszuta-Zalewska.

Mly/PAP

fot. [arch.um.bialystok.pl]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook