Jedynie prawda jest ciekawa


Kędzierski i Tymański ze Smoleńska się nie śmieją

14.11.2014

„Żarty ze Smoleńska mnie w ogóle nie bawiły, to była straszna tragedia”.

Piotr Kędzierski i Tymon Tymański, którzy w Rock Radio prowadzą program satyryczny „Ranne Kakao”, zaznaczają, że nie z każdego tematu zamierzają się śmiać. Granice, której oni nie są w stanie zaakceptować, przekraczają choćby żarty ze Smoleńska.

„Nie rozmawiamy na antenie o czymś, co może kogoś dotknąć. Szczególnie jeśli to ludzie, którzy nie mają szansy się medialnie odszczekać. Żarty ze Smoleńska mnie w ogóle nie bawiły, to była straszna tragedia” - mówi w rozmowie z „Faktem” Piotr Kędzierski.

Prezenterzy chętnie natomiast śmieją się z polityków. „Nie wierzymy im jak psom, choć czasem zdarza nam się podać im rękę. Czasem to nasi byli kumple” - twierdzi drugi z prowadzących Tymon Tymański.

O polskim show-biznesie też nie mają dobrego zdania. „To nie jest show-biznes. To malutka wydmuszka, w której malutcy, niezbyt dziani i utalentowani ludzie udają wielkich. Mogę i lubię na to patrzeć, ale z boku” - powiedział Kędzierski.

Choć jak sami twierdzą, robili w życiu rzeczy, z których niespecjalnie są dumni, mają swoje granice. „Nie gram dla mafii, polityków i lobby pedofilów” — zaznacza Tymański.

Obaj radiowcy twierdząc, że nie zamierzają naśmiewać się z katastrofy smoleńskiej, nie mówią w sumie niczego nadzwyczajnego. Niestety nawet tak minimalny poziom ludzkiej wrażliwości jest nieosiągalny dla wielu innych medialnych dowcipnisiów.

ez,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook