Jedynie prawda jest ciekawa


Kanclerz kurą domową

30.12.2012

Dawny szef niemieckiego rządu, Gerhard Schroeder, wyręcza żonę w opiece nad dziećmi.

O zmianie ról w rodzinie byłego kanclerza, donosi niemiecka prasa. Jak informuje "Bild am Sonntag", Schroeder zajął się prowadzeniem domu, podczas gdyż jego małżonka Doris robi polityczną karierę. - Praca w domu jest bardziej wyczerpująca niż dzień spędzony w biurze - przyznał polityk.

Praca w domu to ciężka harówka - powiedział Schroeder w wywiadzie, który ukazał się w niedzielnym wydaniu gazety. - Nie miałem pojęcia, ile trzeba się napracować, gdy w domu są dzieci - wyznał polityk, dodając, że nabrał szacunku dla kobiet prowadzących dom.

- Opieka nad dziećmi wymaga dyscypliny i czasu. Nie mogę się wyspać, ponieważ muszę odstawić dzieci do szkoły. A w dodatku muszę je punktualnie odebrać - narzeka były kanclerz.

Doris Koepf jest czwartą żoną Schroedera; ma córkę Klarę z poprzedniego małżeństwa. Schroederowie adoptowali dwoje rosyjskich dzieci z sierocińca w Petersburgu: w roku 2004 trzyletnią dziewczynkę, a w 2006 roku rocznego chłopca.   

49-letnia dziennikarka i autorka książek ubiega się o mandat do parlamentu Dolnej Saksonii w wyborach, które odbędą się 20 stycznia.  

Schroeder stał na czele niemieckie rządu w latach 1998-2005. W czasie, gdy był aktywnym politykiem, pozujący na macho socjaldemokrata twierdził, że nie ma czasu zajmować się dziećmi.

PAP/JKUB

[fot. bild.de]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook