Jedynie prawda jest ciekawa


Jarosław Kaczyński i Jadwiga Emilewicz wśród laureatów Nagrody Kisiela 2017

17.04.2018
nagroda-kisiela
Jarosław Kaczyński i Jadwiga Emilewicz wśród laureatów Nagrody Kisiela 2017

Prezesa PiS wyróżniono za "konsekwencję i niezłomność", a minister przedsiębiorczości i technologii za "pracowitość i przedsiębiorczość w polityce" - poinformował tygodnik "Wprost".

Nagroda Kisiela została ustanowiona przez samego Stefana Kisielewskiego w 1990 roku pod patronatem tygodnika "Wprost". Wyróżnienie jest wręczane w trzech kategoriach: polityk, publicysta i przedsiębiorca. 


Laureatami Nagrody Kisiela 2017 w kategorii "Przedsiębiorca" zostali Mariusz i Paweł Szataniakowie z firmy Wielton. W kategorii "Publicysta" uhonorowany został Ryszard Pieńkowski, założyciel grupy INFOR, która od lat krzewi wiedzę ekonomiczną - poinformował "Wprost". Uroczysta gala odbyła się w ulubionej kawiarni Stefana Kisielewskiego - Cafe Rozdroże w Warszawie. 

Podczas uroczystości został odczytany list prezesa PiS, który podziękował za przyznaną nagrodę. "Państwa wskazanie jest kolejnym potwierdzeniem tego, że Prawo i Sprawiedliwość, ugrupowanie, na którego czele mam zaszczyt stać, właściwie zdiagnozowało naszą rzeczywistość i obrało słuszną drogę. Jest także dowodem na to, że rząd Zjednoczonej Prawicy robi to, co do niego należy i czego oczekują Polacy" - podkreślił Kaczyński. 

Dodał, że jest "rzeczą dyskusyjną, na ile Stefan Kisielewski zgadzałby się ze stosowanym przez nas instrumentarium w najszerzej rozumianej polityce gospodarczej". "Z jednej strony był bowiem liberałem, lecz z drugiej - wyznawał politykę zdrowego rozsądku, a i ten jego liberalizm był zabarwiony konserwatywnym odchyleniem" - napisał prezes PiS. 

"Zapewne mielibyście Państwo w tej materii różne zdania, więc na tej konstatacji pozostańmy. Natomiast nie ulega wątpliwości, że Stefan Kisielewski tęsknił na normalnością i pragnął żyć w normalnym państwie, w tak silnej, jak to tylko możliwe, Rzeczypospolitej. I dlatego niejednemu, podejmowanemu przez nas przedsięwzięciu, by - moim zdaniem - przyklasnął. Choćby wielkiej operacji uszczelniania systemu podatkowego" - podkreślił. 

"Było przecież rzeczą arcynienormalną, arcyniemoralną, i arcynieuczciwą przymykanie przez tyle lat przez naszych poprzedników oka na proceder okradania budżetu państwa, czyli okradania nas wszystkich z kilkudziesięciu miliardów złotych rocznie. To jest sprawa bodaj najbardziej w wymiarze finansowym spektakularna, jeśli chodzi o rozmiary i głębokość kapitulacji państwa polskiego" - dodał Kaczyński. 

"Innym drastycznym i dramatycznym przejawem tej niemocy było wywieszenie przez koalicję PO-PSL białej flagi w dziedzinie polityki międzynarodowej, faktyczna rezygnacja z prawa do posiadania, artykułowania i obrony własnych, narodowych interesów. To, co czynimy w sferze polityki zagranicznej, także jest przywracaniem w tym obszarze normalności" - zaznaczył Kaczyński. 

"Wierzę głęboko, że rządy Prawa i Sprawiedliwości, rząd Zjednoczonej Prawicy, dadzą Polkom i Polakom poczucie, że żyją w normalnym państwie, pięknym, normalnym kraju, z którego nie warto wyjeżdżać za chlebem" - napisał lider PiS. 

Jadwiga Emilewicz w swoim wystąpieniu odtworzonym podczas gali zauważyła, że "to Kisielewski mówił o tym, żeby stawiać na wysokie technologie". "Ta nagroda to wyróżnienie dla całego zespołu gospodarczego" - powiedziała minister. 

Michał M. Lisiecki, prezes PMPG Polskie Media, wydawca tygodnika "Wprost" zwrócił w rozmowie z PAP uwagę, że w kategorii "Polityka" wyróżniono "i młodość, i doświadczenie". 

"Bardzo dynamiczną, prężną, z ogromnym entuzjazmem panią Jadwigę Emilewicz, która rozwija scenę młodych firm, żeby coraz więcej biznesu powstawało w Polsce oraz pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, wyróżnionego za ducha walki, konsekwencję i realizację swojej strategii dla Polski. Nikt mu z pewnością nie odmówi, że dzisiaj jest najbardziej wyrazistym politykiem" - zaznaczył prezes PMPG Polskie Media. 


(PAP/fot. PAP, wPolityce.pl)

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook