Jedynie prawda jest ciekawa


Hotelarze narzekają na włoskie dzieci

31.10.2011

Włoskie dzieci na wakacjach są najbardziej niegrzeczne i nieznośne - takie podsumowanie letniego sezonu przyniósł sondaż, przeprowadzony wśród 500 właścicieli hoteli w Europie. Dwie trzecie z nich wskazało małych Włochów jako największych rozrabiaków.

Ankieta, zamówiona przez jedno z włoskich stowarzyszeń kobiet, przyniosła rezultaty, których - jak podkreśliły włoskie media - niestety się obawiano. 66 procent europejskich hotelarzy uważa, że to właśnie najmłodsi mieszkańcy Italii są najgorzej wychowani: nieokrzesani i niegrzeczni, a do tego zakłócają spokój innym gościom.

Sporządzono nawet na podstawie sondażu szczegółowy opis zachowań, które są utrapieniem dla hotelarzy. Wynika z niego, że włoskie dzieci przodują we wrzaskach i przekleństwach oraz w kapryszeniu, biegają po korytarzach, niszczą wyposażenie, zakłócają spokój przy stole, włączają głośno telewizję i bawią się jeżdżąc windą z piętra na piętro.

Palmę pierwszeństwa w niechlubnej dziedzinie złego zachowania przyznano małym rzymianom. Tuż za nimi są dzieci z Mediolanu i Neapolu. Najlepiej sprawują się chłopcy i dziewczęta z Florencji i Wenecji.

Właściciele hoteli i pensjonatów z kilku krajów Europy uznali, że najgrzeczniejsze są dzieci ze Szwecji, które zebrały prawie jedną trzecią najwyższych ocen. Drugie miejsce zajmują mali Duńczycy, a trzecie Szwajcarzy.

PAP

[fot.sxc.hu]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook