Jedynie prawda jest ciekawa


Hinduska po raz pierwszy zdobyła tytuł Miss Ameryki

16.09.2013

Po raz pierwszy w historii konkursu Miss Ameryki koronę zdobyła kandydatka hinduskiego pochodzenia. 24-letnia Nina Davuluri w przemówieniu wyraziła zadowolenie, że w konkursie postawiono na różnorodność.

Po raz pierwszy w historii konkursu Miss Ameryki koronę zdobyła kandydatka hinduskiego pochodzenia. 24-letnia Nina Davuluri w przemówieniu wyraziła zadowolenie, że w konkursie postawiono na różnorodność.

- Jestem taka szczęśliwa, że organizatorzy (Miss America Organization) dopuścili różnorodność - powiedziała Davuluri, gdy podczas finałowej ceremonii w niedzielę w Atlantic City na jej głowie umieszczono koronę.

Nowa Miss Ameryki pragnie zostać lekarką, a stypendium w wysokości 50 tysięcy dolarów, które otrzymała wraz z tytułem i koroną, zamierza przeznaczyć na czesne.

Po ogłoszeniu wyników konkursu portal społecznościowy Twitter zalała fala negatywnych komentarzy. Niektórym nie podobało się, że tytuł Miss Ameryki otrzymała kobieta pochodzenia hinduskiego.

- Muszę być ponad to. Postrzegam siebie przede wszystkim jako Amerykankę - odpowiedziała na to Davuluri.

Nowa miss pokonała 53 kandydatki i przejęła tytuł po Mallory Hagan. Davuluri jest drugą z rzędu Miss Nowego Jorku, która zdobyła tytuł najpiękniejszej kobiety w Stanach Zjednoczonych.

Silną konkurentką do tytułu była dla niej Theresa Vail, żołnierka, która jako pierwsza uczestniczka konkursu otwarcie pokazywała swoje tatuaże. Ostatecznie zdobyła tytuł America's Choice, ale nie dostała się do pierwszej dziesiątki finalistek. Pierwszą wicemiss została Miss Kalifornii Crystal Lee, a drugą wicemiss - Miss Minnesoty Rebecca Yeh.

Konkurs Miss Ameryki składa się z występów w strojach kąpielowych, sukniach wieczorowych, pokazu talentów oraz wywiadów. Brały w nim udział 53 kandydatki, po jednej z każdego stanu i dodatkowo z okręgu stołecznego Waszyngton, Portoryko (państwo stowarzyszone z USA) oraz Wysp Dziewiczych (terytorium zależne USA).

PAP

[FOTO: facebook.com - Nina Davuluri jako Miss Nowego Jorku 2013]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook