Jedynie prawda jest ciekawa


Gwardia Szwajcarska nagrała płytę

14.11.2012

Sześciu żołnierzy z orkiestry dętej najmniejszej armii świata, strzegącej bezpieczeństwa papieża, nagrało album z melodiami kolęd i świątecznych piosenek.

To prezent Gwardii Szwajcarskiej na Boże Narodzenie. 

Informacja o tym, podana przez watykański dziennik "L'Osservatore Romano" w środowym wydaniu wywołała natychmiast ogromne zainteresowanie mediów.

Nagrany w studiu Radia Watykańskiego album "Boże Narodzenie z Gwardią Szwajcarską" ze składanką melodii 18 piosenek i kolęd ukaże się 22 listopada. 

Dostępny będzie w punkcie sprzedaży w koszarach gwardzistów oraz w księgarniach w rejonie Placu świętego Piotra w cenie 19,90 euro

Watykański dziennik poinformował, że sześciu gwardzistów z towarzyszeniem harfiarki ze Szwajcarii Danieli Lorenz nagrało między innymi muzykę popularnej w krajach anglojęzycznych piosenki "The little drummer boy", niemieckiej "Cichej nocy", jedynej włoskiej kolędy "Tu scendi dalle stelle" oraz słynnej szkockiej pieśni "Auld lang syne". Szwajcarzy grają na klarnecie, rogu, puzonie i saksofonie. 

"L'Osservatore Romano" zwracając uwagę na wyjątkowość tej inicjatywy przypomniało, że poprzednia płyta gwardzistów - muzyków ukazała się w 1979 roku. Mały zespół muzyczny Gwardii występuje zazwyczaj na koncertach dobroczynnych. W repertuarze ma np. standardy jazzowe.

PAP/run

fot. wikipedia

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook