Jedynie prawda jest ciekawa


Grymasy i "rajd" Tuska na szczycie NATO

09.07.2016

Grymasy Tuska do Dudy i kuriozalny "rajd" przy ustawianiu do zdjęcia - byle nie stanąć obok polskiego prezydenta?

To mówi więcej niż tysiąc słów... Grymasy Tuska do Dudy i kuriozalny "rajd" przy ustawianiu do zdjęcia - byle nie stanąć obok polskiego prezydenta?

Na spotkaniach na szczycie zawsze wykonywane są zdjęcia grupowe wszystkich przywódców. Stało się tak więc również w Warszawie, w czasie szczytu NATO. Pozowanie do zdjęcia w towarzystwie prezydenta Andrzeja Dudy przerosło jednak Donalda Tuska. Nie zapanował nad mową ciała… Tyle lat w polityce i tak mało się nauczył?

To, że panowie nie przepadają za sobą wiadomo nie od dziś, ale jednak jest coś takiego jak dyplomacja i kultura. A tu na twarzy Donalda Tuska tyle niechęci… Nieładnie.

No kolejnym zdjęciu nie jest zresztą lepiej… Jeden szczyt NATO, a tyle cierpienia dla Tuska.

Trzeba też przyznać, że Tusk boczkiem, boczkiem kluczył, przemykał, omijał, byle tylko jak najdalej od Andrzeja Dudy. Jako pierwszy odnotował to fotograf „Gościa Niedzielnego” Jakub Szymczuk.

ZOBACZ WIDEO: (od 2. minuty)

wPolityce.pl/este

[fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook