Jedynie prawda jest ciekawa


Gołota poetą? „Kiedy Szymborska umarła, napisałem wiersz”

24.10.2014

Ostatnia walka Andrzeja Gołoty to nie będą żarty. Polski pięściarz w rozmowie z IAR-em zapowiada ostrą walkę. „To jest walka pokazowa, ale posłuchaj - ja już straciłem 12 kilogramów, więc trochę tych potów już wylałem” - mówi o swoich przygotowaniach.

Pytany o swój słynny lewy prosty bokser mówi: „jeszcze nie jest tak dobry jak był kiedyś, ale daj mi jeszcze trochę czasu”.

Jednak najciekawszy wątek rozmowy dotyczy przyszłych planów polskiego boksera. Pytany co po pojedynku z Danellem Nicholsonem przyznaje otwarcie: „Nie wychodziłem tak daleko w przyszłość... ale spokojnie, nie denerwuj się”.

Odnosząc się do słów uznania dla bokser, jakie padły z ust nieżyjącej Wisławy Szymborskiej dziennikarz sugeruje, że może Gołota zostanie poetą. „Słuchaj... kiedy Pani Szymborska umarła i napisałem wiersz... to był zryw momentu. Taka chwila. Ale zobaczę jeszcze. Na początku muszę otworzyć szeroko oczy na świat. Zobaczymy co będzie wtedy” - odpowiada Gołota.

Na koniec zaznacza: „Na pewno w pierwszej kolejności trzeba wychować dzieci i ogólnie zająć się domem - to jest najważniejsze”.

ez,Dziennik.pl

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook