Jedynie prawda jest ciekawa


Gdynia Europejskim hubem tańca irlandzkiego

24.11.2017
irish
Gdynia Europejskim hubem tańca irlandzkiego

W ramach Mistrzostw Europy w Tańcu Irlandzkim w dniach 3-5 listopada w Gdyni Arenie mogliśmy podziwiać taniec irlandzki w wykonaniu szkół tańca z całego świata.

Mistrzostwa Europy w Tańcu Irlandzkim w Gdyni były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata. W piątek odbyła się uroczysta gala otwarcia, na której tancerze zaprezentowali odrobinę swoich umiejętności. Prawdziwy kunszt mogliśmy jednak podziwiać w sobotę, kiedy rywalizowali tancerze do lat 19. W niedzielę natomiast swoje umiejętności zaprezentowali pełnoletni tancerze.

- Cieszymy się, że tym razem to my możemy gościć tak wspaniałych tancerzy. Jak rok temu dowiedzieliśmy się, że to właśnie w Gdyni będzie organizowana ta impreza nie do końca w to dowierzaliśmy. Dzisiaj cała Gdynia Arena jest wypchana wspaniałymi tancerzami i tancerkami oraz kibicującymi im gdynianami – mówił Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

To nie pierwszy raz, kiedy wydarzenie odbywało się w Polsce - poprzednim polskim miastem, które zorganizowało mistrzostwa był Kraków. Poza Krakowem mistrzostwa odbywały się wcześniej w: Mediolanie, Wiedniu, Salzburgu, Hadze, Bremie, Monachium.

Mistrzostwa w Gdyni dobiegły końca w niedzielę. Najlepsi tancerze otrzymali awans do mistrzostw świata.

 

Organizatorem europejskich zmagań była Szkołę Tańca Irlandzkiego ISTA przy wsparciu finansowym Fundacji im. Franciszka Stefczyka.

Warto poczytać

 1. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 2. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 3. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 4. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 5. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 6. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

 7. dzien-flagi 02.05.2018

  Dzień Flagi przypomina o szacunku dla symboli narodowych

  Flaga to znak jednoczący Polaków w kraju i za granicą - powiedział PAP rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

 8. karol-borsuk 30.04.2018

  Prof. Karol Borsuk - hodowca zwierzątek

  W 1943 roku prof. Karol Borsuk, specjalista w dziedzinie geometrii, wymyślił grę planszową Hodowla Zwierzątek, której produkcja stała się jego jedynym źródłem utrzymania po tym, jak został zwolniony z uniwersytetu.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook