Jedynie prawda jest ciekawa


Figury Williama i Kate mają własny pokój

14.07.2013

Figury woskowe księcia Williama i księżnej Kate w słynnej galerii Madame Tussauds w Londynie będzie można odtąd podziwiać w osobnym pomieszczeniu. Decyzję taką podjęto na fali wzmożonego zainteresowania książęcą parą, która spodziewa się pierwszego potomka.

Słynna galeria uznała, że para zasługuje obecnie na specjalne względy. Figury przedstawiające Williama i Kate zostały więc oddzielone od pozostałych woskowych podobizn członków rodziny królewskiej, a następnie przeniesione do osobnego pomieszczenia, gdzie stanęły na tle ogrodu. Uderzająco podobne do oryginału manekiny książęcej pary umieszczono w galerii wkrótce po ślubie Williama i Kate w kwietniu 2011 r.; stanęły w tzw. strefie królewskiej obok innych postaci przedstawiających członków rodziny monarszej. Wśród turystów stanowią wielką atrakcję. Woskowe postacie Williama i Kate, których wykonanie kosztowało ok. 300 tys. funtów (ok. 1,5 mln zł), stworzono na podstawie oficjalnej fotografii z dnia, w którym para ogłosiła swe zaręczyny.

O zgodność z oryginałem zadbano w najdrobniejszym szczególe. Repliki ubrań galeria zamówiła u tych samych krawców, którzy pamiętnego dnia byli odpowiedzialni za ubiór Williama i Kate. Nie zapomniano też o dodatkach: pierścionku zaręczynowym, torebce, zegarku czy obuwiu. Włosy Kate układano pasmo po paśmie.

Galeria Madame Tussauds, znajdująca się przy Baker Street, przy której mieszkał słynny detektyw Sherlock Holmes, bohater książek Arthura Conan Doyle'a, pierwszą figurę członka rodziny królewskiej stworzyła już 180 lat temu. Był to William IV, panujący w latach 1830-37. Pracownia i muzeum woskowych figur działa w Londynie od 1835 r.

PAP, lz

[fot: PAP-EPA]

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook