Jedynie prawda jest ciekawa


Festiwal filmów optymistycznych

08.10.2012

Od dziś do soboty w Rzeszowie można wziąć udział w festiwalu Happy End. To już dziesiąta edycja festiwalu, do którego filmy kwalifikowane są według stopnia zawartego w nich optymizmu.

Jak powiedział dyrektor festiwalu Piotr Żukowski, z okazji jubileuszu, przez pierwsze dwa dni będzie można zobaczyć filmy, które były pokazywane na festiwalu w dotychczasowych edycjach.

"Pokazy konkursowe rozpoczną się w środę. Będzie można zobaczyć 28 filmów i jak zawsze, będą to zarówno produkcje fabularne, dokumentalne, profesjonalne i studenckie - wszystkie o optymistycznym wydźwięku" - powiedział.

W tym roku w konkursie znalazły się takie filmy fabularne jak: "Listy do M." Mitja Okorna, "Zaręczony, wyręczony" Piotra Matwiejczyka i "Lęk wysokości" Bartosza Konopki.

Co roku organizatorzy nagradzają osoby, dzięki którym kino niezależne staje się popularniejsze i przyznają im Złote Ryby. "W tym roku nagrody otrzymają Edward Linde Lubaszenko za wspieranie kina offowego oraz Mirosław Dembiński, który naszym zdaniem jest największym optymistą w polskim kinie. Kilka jego filmów było nagradzanych na naszym festiwalu" - powiedział Żukowski.

Tradycyjnie w ostatni dzień festiwalu, w sobotni poranek, odbędzie się pokaz filmów animowanych pod hasłem "Happy End dzieciom". Festiwalowi towarzyszyć będą również warsztaty filmowe.

Festiwal powstaje w ramach Programu Wspierania Polskiego Kina Niezależnego MultimediaOFF, który od lat jest realizowany przez spółkę Multimedia Polska.

PAP/run

Warto poczytać

 1. sportowcy-dla-niepodleglej 21.05.2018

  Promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej”

  W Centrum Prasowym PAP 21 maja odbyła się promocja książki „Sportowcy dla Niepodległej” wydanej z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 2. anna-bikont 21.05.2018

  Anna Bikont z Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki

  "Za poszukiwanie prawdy, za dotykanie spraw najtrudniejszych i prawd niewygodnych. Za podjęcie próby ocalenia biografii Ireny Sendlerowej od manipulacji i zakłamania"

 3. pawlikowski 20.05.2018

  Nagroda dla Pawlikowskiego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii

  Nagroda dla Pawła Pawlikowskiego za najlepszą reżyserię podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes to ogromny sukces polskiej kinematografii - powiedziała w sobotę PAP dziennikarka Patrycja Wanat.

 4. harry-meghan-wedding 19.05.2018

  Sakramentalne "tak" księcia Harrego i Meghan Markle. Czy łączy ich więcej niż myślimy?

  W sobotę 19 maja w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsor książe Harry i amerykańska aktorka Meghan Markle powiedzieli sobie sakramentalne "tak".

 5. tanks 17.05.2018

  VIII Piknik Militarny "Misja Wschód"

  Blisko 1000 rekonstruktorów, ok. 70 rodzajów pojazdów militarnych i rekonstrukcje różnych walk będzie można oglądać podczas VIII Podlaskiego Pikniku Militarnego "Misja Wschód", który rozpocznie się 1 czerwca w Białymstoku.

 6. Twierdza-Przemysl 17.05.2018

  Noc Muzeów - nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl

  Podczas tegorocznej Nocy Muzeów można będzie obejrzeć nieznane zdjęcia twierdzy Przemyśl wykonane w czerwcu 1915 r. 55 fotografii ze zbiorów rodziny Starzewskich z Krakowa zaprezentuje Muzeum Historii Miasta Przemyśla.

 7. lars-von-trier 16.05.2018

  Skandal na festiwalu w Cannes!

  Widzowie zniesmaczeni premierą filmu Larsa von Triera „The house that Jack built”.

 8. przedwojenny-rzeszow 16.05.2018

  Międzywojenny Rzeszów na wystawie fotografii podczas Nocy Muzeów

  Mieszkańców międzywojennego Rzeszowa, ich życie codzienne, scenki rodzajowe, czy wygląd ówczesnych ulic można będzie zobaczyć w Noc Muzeów na wystawie fotografii wykonanych z oryginalnych, szklanych negatywów ze słynnego rzeszowskiego zakładu fotograficznego Edwarda Janusza.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook